Мощі блаженного Миколи Цегельського виставлені для почитання

17 грудня 2006 року відбулося внесення до храму Воскресіння Господнього, що у Львові на вул. Городоцькій, мощів блаженного священномученика Миколи Цегельського. Урочисту Архиєрейську Літургію з нагоди цієї події відслужив Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський. Із владикою співслужили о. Сергій Швагла, адміністратор храму Воскресіння Господнього, о. Микола Яворський, канцлер Львівської архиєпархії, о. Ігор Демків, віце-канцлер, о. Роман Тереховський, керівник Постуляційного бюро УГКЦ, о. Іван Галімурка, редактор газети «Мета», та інші.

Про самі мощі та передісторію їх внесення до храму Воскресіння розповів о. Роман Тереховський, який зокрема сказав: «Те, чим ми диспонуємо, є частина бороди блаженного. Перебуваючи у Підкамінському монастирі, у якому в радянські часи була розміщена пересильна тюрма, о. Микола перед тим, як іти на етап, зрізав свою бороду і віддав жінці на пам‘ять. Деметій Цегельський, син блаженного, зберігав цю бороду і певного часу передав до владики, щоб вона могла послужити як мощі. Місце поховання блаженного не відоме. Це єдині мощі блаженного, які ми маємо».

Звертаючись до присутніх, Владика Ігор наголосив: «Ми сьогодні зібралися з нагоди неділі, щоб помолитися спільно громадою у церкві. Бажаємо також вшанувати блаженного отця Миколу Цегельського, нашого священика, який зберіг віру у Бога та вірність Христовій Церкві. Це – гідний та достойний священик Христовий, який не зламався від переслідувань та знущань, прийняв каторгу, але зберіг правдиву віру. Він міг погодитися із пропозиціями та стати священиком Московської Церкви, однак залишився вірним Ісусові Христові та Його намісникові Святішому Отцеві. Помер як священик греко-католицької Церкви. А ми пишаємося й горді за його вірність та любов до своєї Церкви. Хай ім’я цього доброго та вірного блаженного мученика живе у наших серцях, а його дух надихає нас бути вірними нашій Церкві та своєму народові».

Після Літургії мощі, вкладені у срібну раку, процесійним ходом були внесені до храму і перед ними був відслужений Молебень до блаженного Миколи Цегельського. Відтак мощі були виставлені для привселюдного почитання.

Згодом планується збудувати бічний престол та вкласти туди мощі блаженного Миколи Цегельського.

Прес-служба Львівської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.