Звернення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церквипро благочинну збірку «Андріїв гріш»

Високопреосвященні і Преосвященні Владики! Всесвітліші Душпастирі! Преподобні Монахи і Монахині! Дорогі у Христі Миряни!

Сьогодні свята неділя. Щасливі ви, якщо маєте можливість прослухати цей заклик з уст вашого душпастиря у своєму храмі. Одначе, не всі члени нашої Церкви, а особливо ті, які виїхали за межі України, можуть брати участь у Святій Літургії нашого обряду, втішатися духовною опікою наших душпастирів.

Упродовж більше ніж 100 років наші люди покидали рідну землю, шукаючи кращого життя, заробітку чи свободи. Багато з них знайшли тривале поселення на тому чи іншому континенті. Богу дякувати, сьогодні наша Церква має можливість служити своїм вірним у багатьох країнах світу, однак, як вже було сказано, не всюди є наші храми, де члени нашої Церкви могли б брати участь у Літургії рідного обряду.

Бажаючи огорнути духовною опікою всіх вірних нашої Церкви, хоч би на якому континенті вони перебували і хоч би з яких причин покинули батьківщину, звертаємося до вас з великим проханням допомогти нам, передусім молитвою, але й матеріально підтримати тих наших братів і сестер.

Під час засідань цьогорічного Синоду наші владики вирішили збирати в усій нашій Церкві так званий Андріїв гріш. Мета цієї пожертви – забезпечити опіку нашим вірним там, де ще немає тривалих структур нашої Церкви. Поясню кількома словами, чому ми називаємо цю пожертву Андрієвим грошем. Як розповідає давня легенда, колись апостол Андрій, мандруючи світом, прибув на Київські гори. Зійшовши на них, він розглянувся довкруги і поблагословив їх, по суті, благословивши тих, хто жив на цих горах та в навколишній місцевості.

Благословення апостола Андрія – це проповідь Божого слова, яким жила колись Київська Русь і на підставі якого постала наша Церква. І сьогодні ми відчуваємо потребу і обов’язок забезпечити людям, які є вихідцями цієї землі, духовну опіку, адже розуміємо, що вони покинули рідну землі не з власної волі чи своїх примх: якась глибока причина спонукала їх до цього.

Просимо вас, щоб у цей час, коли вшановуватимемо пам’ять апостола Андрія, ви зробили свій внесок на підтримку наших братів і сестер, які сьогодні не такі щасливі, як ви. Складіть пожертви на руки своїх душпастирів, які відтак передадуть її вашим владикам. На той Андріїв гріш ми зможемо належно послужити нашим вірним. Заздалегідь сердечно дякую вам за вашу жертовність. Нехай милостивий Господь благословить вас усіх і щедро винагородить за зичливість, розуміння і щедрість.

Благословення Господнє на вас!

  • ЛЮБОМИР

від імені Синоду Єпископів

Української Греко-Католицької Церкви

Вказівка для душпастирів

Прохаю вас, щоб ви прочитали цей заклик у першу неділю грудня і, зібравши пожертви, передали їх своїм правлячим владикам. Ширшу інформацію про душпастирську обслугу наших вірних, які знаходяться за межами наших церковних структур, знайдете на сторінках Інтернет-сайту www.ugcc.org.ua та ваших єпархіальних газет. Збірку доручаємо провести у будь-яку неділю грудня.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.