Блаженніший Любомир подякував ієрархам Римо-Католицької Церкви за підтримку у роки переслідування

Нещодавно Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, від імені єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства надіслав подячні листи Високопреосвященному Архієпископові Львівському і Кардиналу Мар’яну Яворському, Президентові Єпископської Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, Високопреосвященному Архієпископові Каунаському Сі_ітасу Тамкявічусу, Президентові Єпископської Конференції Римо-Католицьких Єпископів Литви, та Високопреосвященному Архієпископові і Кардиналу Йоаннесові Пуятсу, Президентові Єпископської Конференції Римо-Католицьких Єпископів Латвії.

У своєму офіційному посланні Глава УГКЦ пише, що у 2006 році Українська Греко-Католицька Церква відзначає 60-річчя псевдособору, який проходив 8-10 березня 1946 року у Львові. «Впродовж цього року ми застановлялися над причинами, перебігом і наслідками цієї трагічної спроби ліквідувати нашу Церкву, – відтак читаємо у листі. – На загальному тлі негативних спогадів про пережиті переслідування нам дуже приємно було згадати про те, що наші співбрати християни, які, хоч самі у ці часи лихоліття зазнали певних обмежень в офіційному існуванні і своїй діяльності, були готові допомагати нашому духовенству і нашим мирянам. Ця допомога виявлялася у різні способи, але завжди несла з собою загрозу можливих репресій», – наголошено у документі.

Закінчуючи відзначення пам’ятних роковин Львівського псевдособору, ієрархія УГКЦ від імені всіх вірних цими листами склала сердечну подяку співбратам у єпископському служінні, духовенству, монашеству та мирянству Римо-Католицької Церкви в Україні, Литві та Латвії за, як читаємо у листах – братню послугу. «Вживаємо слово „братня”, – пояснює Блаженніший Любомир, – бо ваше служіння було братерською самопожертвою, воно було воістину безкорисливим, бо виключало бажання отримали якусь вигоду для себе чи притягнути тих, кому ви допомагали, у лоно своєї помісної Церкви. Ми впевнені, що за це братерське християнське ставлення милостивий Господь щедро нагороджує вас, а ми від себе, окрім подячних молитов, хочемо принаймні цим скромним листом засвідчити перед грядущими поколіннями свою глибоку вдячність».

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.