У Києві закликали відстоювати традиційні сімейні цінності

22 листопада 2006 року в Малому залі «Кінопалацу» (м. Київ, вул. Інститутська, 1) відбулася урочиста конференція з нагоди 25-ліття з дня оголошення Апостольського повчання Святішого Отця Папи Івана Павла ІІ Familiaris Consortio (Сімейна спільнота). У конференції взяли участь владики УГКЦ та РКЦ в Україні, представники державної влади, духовенство, члени монаших спільнот, представники громадських організацій та наукових інституцій.

На початку засідання із словами привітання до присутніх у залі звернулися Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Києво-Вишгородський, та Високопреосвященний Архієпископ Іван Юркович, Апостольський нунцій в Україні. Владика Богдан передав щирі слова привітання всім учасникам конференції від Блаженнішого Любомира. Рівно ж владика подякував організаторам зустрічі – Митрополичій комісії у справах сім’ї УГКЦ, Благодійному фонду «Родина – спільнота любові» та Інституту родини та подружнього життя УКУ. У свою чергу Апостольський нунцій на основі Familiaris Consortio побажав усім учасникам конференції продовжувати підтримувати і обороняти права родини.

Відтак розпочалася наукова частина, у якій учасники святкування почули п’ять доповідей: «Родина в Божому задумі в контексті Familiaris Consortio», яку виголосив Владика Богдан (Дзюрах), «Душпастирство родин згідно Familiaris Consortio» – виголосив Владика Станіслав (Широкорадюк), «Проблеми державної прородинної політики» – доповідач Ельза Лещенко, директор Департаменту сімейної та гендерної політики Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, «Християнське подружжя як ікона Бога в сучасному світі на основі Familiaris Consortio» – проф. д-р габ. Кароль Клявза, завідувач кафедр іконології та маріології Інституту догматичного богослов’я Люблінського католицького університету, та «Актуальність українського перекладу Familiaris Consortio в сучасному контексті» – д-р філософії Петро Гусак, науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя УКУ.

Всі доповідачі, всебічно аналізуючи Апостольське повчання Familiaris Consortio, яке є плодом роботи Синоду Єпископів 1980 року, висловлювалися за те, що сьогодні, коли минуло 25 років від його публікації, стурбованість долею подружжя і сім’ї зовсім не змаліла, а в деяких аспектах навіть зросла. Це стосується як загальносвітової ситуації, так і нашої української дійсності. Симптоми кризи родинного життя сьогодні видно неозброєним оком: чисельні розлучення, так звані „вільні подружжя”, дошлюбні статеві стосунки, масове вбивство ненароджених, вимушена сепарація, пов’язана з заробітчанством, сирітство (нерідко при живих батьках) – все це не може не турбувати Церкву, яка вважає подружжя і сім’ю одним з найцінніших людських благ. «Попри кризу, яка походить зі середини подружжя, ми нині є свідками атаки на самі основи сімейного і родинного життя, коли під сумнів ставлять традиційну концепцію подружжя як союзу чоловіка і жінки, коли чиняться спроби усунути з законодавств деяких країн самі поняття „сім’я”, „батько і мати”, „родина”, замінюючи їх дезорієнтуючими поняттями „партнерство”, „родичі”, „зв’язок”, не кажучи вже про спроби легалізувати одностатеві зв’язки, включно з правом усиновлення», – зокрема прозвучало у доповіді Владики Богдана.

Тому, на думку доповідачів, відзначення 25-ліття Апостольського повчання може стати гарною нагодою для того, щоб усвідомити вартість родинного життя та пригадати головні постулати вчення Католицької Церкви на цю тему, щоб таким чином спричинитися до віднови та утвердження інституції родини в Україні.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.