Постанови Тридцять другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії

20-21 жовтня 2006 року у Зарваниці (Тернопільсько-Зборівська єпархія) відбулася Тридцять друга сесія Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ. У її роботі взяли участь 13 архієреїв, які діють на території України. Очолив роботу Синоду Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький.

Засідання розпочалися із аналізу виконання рішень минулої сесії Митрополичого Синоду. Зокрема під час Тридцять першої сесії було продовжено роботу над проектом Статуту Колегії єпархіальних радників, а під час цієї сесії цей документ з внесеними поправками та доповненнями було затверджено на трьохрічний випробувальний термін.

Крім того, під час цієї сесії було вирішено розпочати працю над ще двома документами: Статутом Душпастирської ради (Блаженнішого Любомира до наступної сесії Митрополичого Синоду Владики попросили опрацювати його проект) та Положення про обов’язки декана (опрацювати проект та подати його на розгляд на наступну сесію доручено Преосвященному Владиці Софронові (Мудрому)).

Упродовж роботи Синоду багато уваги було присвячено розгляду Проекту боротьби за тверезий спосіб життя, який подала Комісія душпастирства охорони здоров’я. Над цією проблемою Владики – члени Митрополичого Синоду застановляються уже впродовж довшого часу. Основний наголос робиться не на боротьбу Церкви з алкоголізмом, а за тверезий спосіб життя. У підсумку під час цієї сесії Проект боротьби за тверезий спосіб життя було затверджено та благословенно до виконання. Тепер першим кроком у реалізації Проекту стане призначення до 20 листопада 2006 року у кожній єпархії відповідальних за його реалізацію осіб.

Іншими темами Тридцять другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії були питання українсько-польських взаємин, затвердження з внесеними змінами і доповненнями Статуту Загальноцерковного фонду на потреби УГКЦ у країнах, де не створено церковних структур Церкви, визначення складу делегації від УГКЦ на ІІІ Європейську екуменічну асамблею до Сіб’ю (Румунія) та питання юрисдикції над Львівською духовною семінарією Святого Духа.

У суботу, 21 жовтня, Владики – члени Митрополичого Синоду у Зарваницькій крипті, де спочивають тлінні останки Владики Михаїла (Сабриги), відслужили Панахиду. Владика Михаїл помер 29 червня 2006 року після тривалої хвороби серця.

Наступна сесія Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви відбудеться у грудні 2006 року.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

ПОСТАНОВИ

Тридцять другої сесії Синоду Єпископів

Києво-Галицької Митрополії УГКЦ

Зарваниця, Тернопільсько-Зборівська єпархія,

20-21 жовтня 2006 року Божого

 1. Затвердити на трьохрічний випробувальний термін Статут Колегії єпархіальних радників з внесеними поправками та доповненнями.

 2. Встановити юрисдикцію Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви над Львівською Духовною Семінарією Святого Духа Української Греко-Католицької Церкви.

 3. Просити Блаженнішого Любомира до наступної сесії Митрополичого Синоду опрацювати проект Статуту Душпастирської ради.

 4. Доручити Преосвященному Владиці Софрону (Мудрому) опрацювати проект Положення про обов’язки декана та подати його на розгляд на наступну сесію Митрополичого Синоду.

 5. Затвердити та благословити до виконання Проект боротьби за тверезий спосіб життя, поданий Комісією душпастирства охорони здоров’я, та призначити до 20 листопада 2006 року Божого у кожній єпархії відповідальних за його реалізацію осіб.

 6. Продовжити ще на один рік мандат Комісії українсько-польського примирення, залишивши незмінним її склад.

 7. Написати листа до римсько-католицького єпископату в Україні, Литві та Латвії з висловами вдячності за допомогу в час тоталітарного переслідування.

 8. Організувати у 2007 році Божому у Перемишлянах-Уневі прощу духовенства Української Греко-Католицькох та Римсько-Католицької Церков Польщі на честь блаженного отця Омеляна Ковча.

 9. Затвердити з внесеними змінами і доповненнями Статут Загальноцерковного фонду на потреби УГКЦ у країнах, де не створено церковних структур нашої Церкви.

 10. Затвердити склад делегації від УГКЦ на ІІІ Європейську екуменічну асамблею до Сіб’ю (Румунія).

 11. Тридцять третю сесію Митрополичого Синоду провести у грудні 2006 року Божого.

Ці постанови стають правомірними з 1 листопада 2006 року Божого.

Голова Синоду Єпископів

Києво-Галицької Митрополії

Української Греко-Католицької Церкви

 • Любомир
Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.