Під час Ради Єпископських Конференцій Європи УГКЦ представила досвід екуменізму від основ

4-8 жовтня 2006 року відбулася щорічна пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ), лат. Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae (CCEE). Від Синоду Єпископів УГКЦ участь у роботі РЄКЄ за дорученням Блаженнішого Любомира взяв Владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Києво-Вишгородський. Під час засідання, яке вперше відбувалося у Санкт-Петербурзі (Росія), голови та представники 34 національних єпископських конференцій вибрали нове керівництво на черговий п’ятирічний термін – до 2011 року. Швейцарського єпископа Кура Амеде _раба на посту президента Ради змінив глава Угорської католицької конференції Архієпископ Естергома і Будапешта кардинал Петер Ердьо. Було обрано також віце-президента та другого віце-президента і нових голів комісій.

Крім того, учасники асамблеї проаналізували стан покликань у Європі, говорили про роль священства та ознайомилися із становищем Церкви в Європі та світі. Предметом обговорення стало також питання екуменічного діалогу. «Наша Церква може подати щодо цього питання багато пропозицій, адже ми маємо унікальний досвід співіснування різних церковних традицій, які є в Україні, – розповів Владика Богдан. – Маючи нагоду поділитися нашим досвідом, я розповів, що ми спостерігаємо певну кризу екуменізму також і в Україні. Сказав „певну”, бо вважаю, що ця криза стосується не екуменізму як такого, а радше форм і доріг, які можуть провадити до бажаної єдності між християнами».

Після цього представник УГКЦ звернув увагу на те, що ми в Україні хоч не маємо якогось формального екуменічного діалогу з представниками інших християнських конфесій, але все ж проводимо з відчутною позитивною динамікою т.зв. базовий екуменізм, або екуменізм від основ. Йдеться про те, що у наших відносинах з представниками інших християнських конфесій ми намагаємося підкреслити те, що нас єднає, що є спільним. «Спільні молитви з нагоди чи то державних свят, чи різних церковних подій, спільне святкування Року захисту духовного світу дитини, участь представників і делегатів християнських Церков, єврейської та мусульманської спільнот у Міжнародному конгресі родини, вражаюча єдність в питаннях християнської етики, участь у двох міжконфесійних симпозіумах, присвячених питанням капеланства в пенітенціарних закладах – все це свідчить про успішність саме такого підходу, на що, власне, хотів звернути увагу. Це є екуменізм практичний, духовний, – екуменізм, який займається конкретними проектами там, де йдеться про права людини, блага сім‘ї, молоді, людей, які знаходяться в потребі. Ці сфери є спільним для всіх християн. І тут ми вже тепер можемо маніфестувати одностайність, молячись одночасно, щоби Бог сам скеровував нас до тої єдності, якої бажає від нас Ісус Христос», – розповів Владика Богдан.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.