«Загублений світ віри і любові»

Під такою назвою відбуваються вечірні екскурсії-містерії у Львівському музеї історії релігії.

Вечірня темрява зустрічає відвідувача на цих особливих екскурсіях. Темрява, з якої під тихий музичний супровід полум’я ліхтаря чи свічки вихоплює обриси давніх картин, надгробків, чеканок, Розп’яття та сувоїв Тори. З цієї таємничої темряви виникають герої давніх часів, які розповідають нам про себе, свою країну, свою віру і… часом про свою любов чи скорботу. Тіні тих, кого пам’ятає Домініканський собор, тіні тих, кого пам’ятає історія. Наскільки це різниться від звичайної екскурсії музеєм! Там — вражаючі експонати, які когось зачеплять чи схвилюють, а когось, можливо, й ні. Тут — ті ж експонати, але підсилені емоційними розповідями, таємничим світлом та хвилюючою музикою. На мою думку, навіть той, кого зовсім не цікавить історія чи релігія (чи є такі люди?) наступного дня після такої екскурсії-містерії захоче дізнатись більше про побачене та почуте.

Нічна екскурсія. У світі це не новинка. Та й в Україні подібне відбувається також не вперше. Унікальність екскурсії Львівського музею історії релігії в тому, що писали тексти для неї не письменники, а фахівці в галузі історії релігії — працівники музею. І ті, кого ми бачимо в образах переписувача Тори, лицаря чи Софії Шептицької (з Фредрів) — насправді також чудові фахівці музейної справи і, на відміну від професійнихакторів, можуть вичерпно відповісти на всі питання, які стосуватимуться екскурсії. Та й хто краще за них, працівників цього музею з унікально багатими фондами, збіркою рукописів та бібліотекою, більше знає про ці експонати і краще відчуває їх історію, щоб передати все це глядачам.

За словами Лідіі Довгань, завідувача науково-освітнім відділом Львіського музею історії релігії, нічна екскурсія може відбуватися лише тоді, коли сонце вже сіло (тепер цей час наставатиме все раніше і раніше), розрахована на всіх, незалежно від віросповідань, освіти, віку. Але окрім того, зважаючи на те, що усі музеї в Україні зачиняються досить рано — о 18:00 (а фактично, щоб здати-прийняти експозицію — о 17:20), ті, хто працює в звичному режимі не мають змоги відвідати музей у будні. Ця екскурсія розрахована і на них. Час екскурсії — 1 година. Звичайно, в спеціальному освітленні і за такий короткий термін неможливо показати все варте уваги, тому організатори вирішили під час екскурсії наголосити лише на найбільш яскравих раритетних речах, які є видовищними, справедливо вважаючи, що той, хто зацікавиться побаченим, повернеться сюди знову, щоб оглянути експонати при денному освітленні.

Кількість осіб у екскурсійній групі — 10, адже деякі зали надто малі, щоб вмістити більше відвідувачів. Замовляти екскурсію слід заздалегідь, адже проводиться вона лише на вимогу.

Детальнішу довідку можна отримати за адресою: м. Львів, пл. Музейна, 1. або за тел. 720032

Лідія Пуга

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.