Коли Господь не будує дому, даремно працюють будівничі…

17 вересня 2006 року було урочисто відкрито та освячено новий будинок філософсько-богословського факультету Українського католицького університету (УКУ). Цей будинок став елементом новоствореного Богословського центру, який включає будинок Львівської духовної семінарії Святого Духа (ЛДС) та семінарійну церкву, приміщення філософсько-богословського факультету УКУ, семінарію отців редемптористів (ще будується), господарські приміщення. Будова ЛДС розпочалася 1 липня 2002 року, будинку філософсько-богословського факультету УКУ – у вересні 2003 року, семінарії для отців редемптористів – 27 квітня 2004 року.

Чин освячення нового будинку філософсько-богословського факультету розпочався із Архієрейської Божественної Літургії, яку у співслужінні з владиками, членами Синоду Єпископів УГКЦ, численним духовенством відслужив Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький. На початку проповіді Блаженніший Любомир подякував усім добродійникам, проектантам, будівельникам, представникам місцевої влади та відтак поіменно о. д-ру Борисові Гудзяку, ректорові УКУ, та о. д-ру Богданові Праху, ректорові ЛДС, за їхні старання у реалізації проекту. А звертаючись до владик, які брали участь у Літургії, Предстоятель УГКЦ сказав, що їхня присутність є знаком історичності цієї події та вказівкою на те, що і філософсько-богословський факультет, і УКУ належать не якійсь одній єпархії чи території, а всій Церкві.

Після слів подяки Глава УГКЦ сказав, що коли проголосити назву будинку, який буде освячено, то одразу стає зрозуміло, що головним його завданням буде служити науці. «Але я хотів би зробити один крок вперед», – сказав Блаженніший Любомир та процитував слова із Книги пророка Єзекіїла із Святого Письма. У цитованому фрагменті йшлося про діалог Бога із пророком, у якому Господь обіцяв, що об’єднає розділений на Північне (Ізраїль) і Південне (Юдея) царство вибраний народ. Це означає, за словами проповідника, що єдність – це Божий дар. «Ми знаємо різного роду поділи, – продовжив Предстоятель УГКЦ. – Але найбільш прикрий, болючий – це поділ між християнами, який має місце і в нашій державі. Досвід наш гіркий. Навіть десятиліття переслідування не зблизили нас… Тому наше людське міркування вказує, що на об’єднання годі сподіватися. Однак ми маємо підставу для надії, що це може статися. Так, як колись Бог, через пророка сказав, що подарує єдність і здійснить те, чого вони прагнули, і сьогодні Він може вилікувати наш поділ». Тоді Блаженніший Любомир пояснив, що саме цей філософсько-богословський факультет – наукова за своєю природою інституція, є таким провідником, через який на Церкву буде сходить Божа благодать, яка може нас усіх об’єднати.

На завершення Літургії всі її учасники процесійно перейшли до збудованого поряд будинку філософсько-богословського факультету, де було прочитано молитви на благословення дому. Відтак владики пройшли приміщеннями факультету і окропили їх свяченою водою. На завершення було прочитано лист від Кардинала Анжело Содано, Державного секретаря Ватикану, у якому він передавав благословення Святішого Отця Венедикта XVI, Папи Римського, та лист-привітання Апостольського нунція в Україні Архієпископа Івана Юрковича.

Свято, яке залишило у пам’яті його учасників незабутні приємні спогади, завершилося. Чим буде цей день в історії?

«Життя є цілісним, ми потребуємо духу, душі і тіла. Бог, щоби передати нам свою благовість, воплотився в цьому світ, в його матерію, тому для науки основним завданням є вчитися, досліджувати, писати, друкувати, формувати молодих людей, – розповів для Прес-секретаріату Глави УГКЦ о. Борис Гудзяк, ректор УКУ. – Але цього не можна робити без плоті, без пошани до людської гідності, яка є втілена. І будинок є тим, що огортає, обіймає. Він може бути коробкою, в‘язницею або скарбницею, яка своєю теплотою, красою, світлом надихає і допомагає душі, духові, думці і серцю розвиватися. Сьогодні ми дякуємо Богові за цей будинок, який є саме таким. Дай Боже, щоби ми могли його використати, щоби молоде покоління його оцінило, бо пожертви на нього склали десятки тисяч людей в усьому світі. І це покладає на університет, викладачів богослов‘я, студентів, семінаристів і мирян велику відповідальність. А відповідальність – це життя і радість».

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.