Розпочав свою роботу Синод Єпископів УГКЦ

13 вересня 2006 року, урочистою Архієрейською Божественною Літургією в Архікатедральному соборі Святого Юра у Львові розпочав свою роботу цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Синод – це найвищий церковний орган, який вирішує найважливіші питання церковного життя (засідання відбуваються один раз на рік). У роботі Синоду, який очолить Глава УГКЦ Блаженніший Любомир, візьмуть участь 38 владик – діючі єпископи УГКЦ з чотирьох континентів світу. Основною темою робочих засідань, як і під час минулорічного Синоду буде питання формування, виховання та життя священиків.

У рамках роботи Синоду, у вівторок, 12 вересня, його учасники мали день духовної застанови на тему «Догматична конституція Другого Ватиканського Собору „Світло народів” ». У цьому документі наголошено на особливій ролі і значенні східних католицьких Церков у рамках цілої Церкви.

Архієрейська Божественна Літургія у соборі Святого Юра розпочалася о 10.00. У ній, крім владик, членів Синоду Єпископів УГКЦ, також взяли участь Преосвященний Владика Ерколє (Люпіначчі), Єпископ Люнгро, Помісної Італо-Албанської Церкви, делегований представник Італійської Єпископської Конференції, та священики, які належать до допоміжного персоналу Синоду.

У проповіді Глава УГКЦ передусім привітав членів Синоду та гостя Владику Ерколє. Відтак Блаженніший Любомир висловив слова вдячності всі тим, хто відгукнувся на заклик до молитви за успішне проведення Синоду Єпископів УГКЦ та тим, хто, написавши свої пропозиції щодо основної теми Синоду (формування, виховання та життя священиків), взяв участь у його підготовці.

Після цього Предстоятель УГКЦ говорив про значення Божого благословення для кожного людського діла. Саме тому, за словами проповідника, робота Синоду розпочинається із Літургії. «Молитовне відкриття Синоду – це акт віри і надії. Ми зійшлися тут з глибокого переконання, з глибокої віри у Господа Бога, бо Він є Творцем усього, Він є нашим провідником. Без Нього усе це було б пусте… Тому ми мусимо розпочинати кожну свою справу із такого акту віри. Але ця Свята Літургія є також актом надії, адже там, де є Господь Бог, там де є Його батьківська опіка, там не може бути безнадії», – наголосив Блаженніший Любомир. А тоді продовжив: «Ми сьогодні тут зібрані, щоб, з одного боку, поглибити нашу віру і надію, а з другого – публічно заявити, щоб з нашого прикладу, з нашої позиції увесь Божий люд черпав віру і надію».

Літургія завершилася церемонією офіційного відкриття Синоду, під час якої було прочитано Декрет про скликання Синоду Єпископів УГКЦ.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.