Патріарший собор вже виконує свою функцію: бути символом єдності УГКЦ

У неділю, 20 серпня 2006 року, велика група учасників IV Всесвітнього форуму українців (більше 150-ти осіб) відвідала будівельний майданчик Патріаршого собору Воскресіння Христового у м. Києві (вул. Микільсько-Слобідська). Із делегатами форуму зустрівся Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ, Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Єпископ-помічник Верховного Архієпископа та члени Будівельної дирекції при Патріархові УГКЦ.

Перед тим, як завітати до Патріаршого собору, гості відвідали храм Святого Миколая на Аскольдовій могилі та помолилися на місці страти тисяч жертв сталінських репресій у Биківні. Прибувши на місце, де зводиться Патріарший центр УГКЦ, делегати форуму передусім оглянули місце будівництва та за допомогою о. Василя Захаруся, настоятеля патріаршої громади, дізналися про сучасний стан літургійного життя спільноти.

Відтак, до гостей звернувся Блаженніший Любомир. Він висловив припущення, що у цій групі мабуть є ті, які вже долучилися своїми пожертвами до боговгодної справи будівництва храму і у відповідь почув схвальні репліки. «Коли хтось у селі чи місті будує церкву, то ми йому передаємо свою матеріальну допомогу, щоб його підтримати. А тут є відмінна ситуація. Адже ви не передали свою пожертву для того, щоб збудувати церкву у Києві для киян, для якоїсь одної парафії. Ви дали свою пожерту для своєї церкви, тому що це є храм для всіх вірних УГКЦ. Кожний, чи він з Аргентини, Австралії, Великобританії, Росії, Вірменії чи Казахстану, перебуваючи тут, має почуватися, як вдома», – відтак сказав Глава УГКЦ. При цьому Предстоятель УГКЦ наголосив, що Патріарший собор у Києві має бути і вже поступово стає видимим символом єдності УГКЦ, вірні якої проживають на всіх материках.

Після цього п. Михайло, директор Будівельної дирекції при Патріархові УГКЦ, ознайомив делегатів форуму із сучасним станом будівництва та окреслив ті роботи, які буде проведено у цьому році.

Візит до Патріаршого собору завершився невеликим частуванням, яке, на зразок первісних братолюбних гостин (агап), відбулося у притворі храму.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.