«Кожний, в міру своїх сил, має робити те, що може, щоб було добро», – вважає Глава УГКЦ

У Десяту неділю після Зіслання Святого Духа, Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький, відслужив Архієрейську Божественну Літургію у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. З Главою УГКЦ співслужили священики, які працюють у Секретаріаті Верховного Архієпископа у Києві, а також священики УГКЦ, які душпастирюють в Італії, Росії та Казахстані. Останні перебувають в Україні з нагоди IV Всесвітнього форуму українців, у якому вони беруть участь.

У проповіді Предстоятель УГКЦ передусім привітав учасників форуму, які числено брали участь у Божественній Літургії та висловив побажання, щоб вони почувалися у Патріаршому соборі, як у своєму храмі. Відтак Блаженніший Любомир звернувся до слів недільного Євангелія. У Євангелії йшлося про невдалу спробу апостолів зцілити біснуватого юнака, якого привів батько спочатку до них, а згодом до Ісуса Христа. Після чуда зцілення, яке здійснив Спаситель, апостоли дізналися від Нього, що самі не змогли це зробити через малу віру. А тоді довідалися про «ліки», щоб цей стан змінити – молитву і піст.

«Ми у цих часах переживаємо період складних, бурхливих подій, – продовжив проповідник. – Ми у ці місяці відчули, що чогось нам бракує: нема сили, якої так потрібно, щоб творити добро. Ми свідомі, що потребуємо скріплення». За словами Глави УГКЦ, Ісус Христос може нам допомогти, адже Він вчить нас, як маємо жити у спільноті, як маємо будувати спільноту. Тоді проповідник розповів невелику африканську казку, з якої вивів таку мораль: «Нехай кожний, в міру своїх сил, робить те, що може, щоб було добро». І при цьому зазначив, що мусимо це робити всі разом, хто б ми не були, відчуваючи спільноту, пильнуючи, щоб у нас була та сама думка, те саме бажання.

«Стараймося, просім у Господа Бога, щоб дав нам силу робити добро, бо від нас також залежить майбутність», – сказав на завершення Блаженніший Любомир.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.