Владика Гліб Лончина призначений Екзархом у справах монашества УГКЦ

18 липня 2006 року у приміщенні монастирської церкви Згромадження сестер милосердя св. Вінкентія (м. Львів, вул. Залізняка, 11) відбулася зустріч Блаженнішого Любомира, Верховного Архієпископа Києво-Галицького, із всіма вищими настоятелями чоловічих і жіночих монастирів, чинів, згромаджень і товариств Богу посвяченого життя УГКЦ. Головною причиною зустрічі було представлення новопризначеного Екзарха у справах монашества – Преосвященного Владики Гліба (Лончини).

Учасники зустрічі передусім спільно помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці. Після цього у конференцзалі розпочалося урочисте засідання. У вступному слові Блаженніший Любомир зокрема пояснив ініціативу Синоду Єпископів УГКЦ щодо призначення Екзарха в справах монашества. «Господь усіх кличе до сповнення свого покликання, але в центрі народу ставить особливих осіб, які мають бути свідками не тільки у християнській громаді, але й у суспільстві. У Східних Церквах монашество є серцем Церкви, яке наповнює спільноту духовною силою. Зважаючи на це, Синод Єпископів постановив, щоб відрядити одного з владик для того, щоб бути посередником між монашеством і владиками», – сказав Глава УГКЦ. При цьому Блаженніший Любомир також розповів, що Владика Гліб не перебирає відповідальності за усе монашество, не стає їхнім найвищим керівником. Його завданням, за словами Предстоятеля УГКЦ, є допомогти монашеству здійснювати свою місію. «Владика Гліб має допомогти здійснити не тільки особисте покликання, але церковне покликання – тобто місію у Божому народі. Адже сьогодні відчуваємо замало духовної сили, яка б виходила із монастирів. Монашество має замалий духовний вплив на всю церковну спільноту», – сказав щодо цього Блаженніший Любомир.

Відтак із коротким словом виступив Владика Гліб. Він наголосив, що сьогодні отримав нове для нього завдання і тому просив про молитву за успішне виконання доручення Синоду. Серед перших кроків, які Владика Гліб, як Екзарх у справах монашества планує робити, буде відвідання всіх монастирів, чинів, згромаджень і товариств Богу посвяченого життя УГКЦ для ознайомлення із їхніми труднощами та успіхами. Але безумовно, що зважаючи на новизну такої посади в УГКЦ весь механізм співпраці потрібно буде ще виробляти.

На завершення засідання Блаженніший Любомир звернувся до учасників зустрічі, а через них до усього монашества із проханням про молитву за Україну. «Якщо бажаєте, виберіть один день в тижні, який проведіть у пості і мовчанці в наміренні народу і держави», – звернувся Глава УГКЦ до монашества.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.