Відпуст до Чудотворної ікони Ліської Божої Матері у Стрию.

15-16 липня відбувся черговий з традиційних щорічних відпустів до Чудотворної ікони, яка розташована у в лівому бічному престолі Кафедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. Молитовні заходи цього року з нагоди прощі до ікони Ліської Богородиці розпочав 15 липня о 19:00 год. Владика Юліан Ґбур, який відслужив Велику Вечірню з Литією у храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Під час Вечірні єпарх Стрийський уділив піддияконські свячення шести семінаристам Львівської Духовної семінарії Святого Духа. Наприкінці свячень Владика звернувся до семінаристів з коротким словом про те, що служіння не є легким в даний час. Підтвердженням цього є зменшення кількості покликань, чим стурбована нині Церква. Але служіння потрібне Церкві і людям. Владика благословив нововисвячених піддияконів, а присутні заспівали їм «Многая літа». Після Вечірні, о 20:30, на молитву у храмі зібралися діти. Пізніше було відслужено Молебень до Богородиці та виголошена духовна наука.

Об 23:00 учасники урочистостей взяли участь в обході з чудотворною іконою навколо храму. Ті, хто чував у храмі цілу ніч, мали можливість помолитися під час Божественних Літургій о 24:00 та 08:00 год. Вранішня Служба Божа завершилася обрядом водосвяття і читанням молитов над хворими. Відпустові урочистості завершилися Архієрейською Божественною Літургією, 16 липня о 11:30 год., яку очолив єпарх Стрийський Преосвященний Владика Юліан Ґбур.

Перші згадки про Чудотворну ікону Ліської Божої Матері датуються 1570 роком. Детально про історію прибуття Чудотворної ікони до Стрия, історію Кафедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці та про деякі чудесні оздоровлення за посередництвом ікони слухайте в найближчих програмах Радіо «Воскресіння» з вуст пароха храму отця Мирона Гринишина.

Лідія Пуга.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.