У Жежелеві зупинено будівництво храму УГКЦ

На Житомирщині та Вінниччині громади Української Греко–Католицької Церкви почали відроджуватись в 1990 роках, після грізних років атеїзму. Грамотою тодішнього Екзарха Києво–Вишгородського Владики Любомира (Гузара) благословення на пастирське служіння на цих землях отримав молодий священик Іван Цихуляк. Він разом з родиною переїхав до міста Бердичева, що на Житомирщині, та розпочав пастирське служіння. Опікувався двома в’язницями, будинком людей похилого віку, будинком дітей-сиріт та декількома військовим частинами. У квартирі, де мешкав, створив благодійну кухню для дітей-сиріт та безпритульних. Заснував греко-католицьку громаду Святого Миколая в Жежелеві на Вінниччині, Святого Івана Богослова в смт Великі Коровинці на Житомирщині та громаду Святого Василія Великого в місті Житомирі. Відтак отримав призначення адміністратора парафії Святого священномученика Йосафата у місті Бердичеві.

З 1997 року громада Святого Миколая УГКЦ у с. Жежелеві (Вінницька обл.) на місці колись розваленої вщент церкви почала будувати новий храм Святого Миколая. Заклала фундамент, почала зводити стіни. Але незабаром будівництво було зупинено, оскільки на земельну ділянку, надану сільською радою громаді УГКЦ в оренду, на якій вже стоїть недобудована споруда храму (заввишки чотири метри), почала претендувати громада Української Православної Церкви (МП). Звернулася до суду з вимогою про повернення земельної ділянки в їх користування. Низка органів влади чітко стали на боці громади УПЦ, сприяючи не в з’ясуванні та вирішенні спору, а в затягуванні будівництва. У зв’язку з цим недобудована споруда стоїть, стіни руйнуються.

Для того, щоб підтримати вірних УГКЦ, 18 червня 2006 року парафію Святого Миколая УГКЦ з пастирським візитом відвідав Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Києво-Вишгородський, – повідомляє Прес-служба УГКЦ міста Бердичева. Пастирський візит розпочався з урочистої зустрічі численної громади. Настоятель парафії о. Іван разом з парафіяльними дітьми урочисто зустріли владику хлібом і сіллю. Відтак було відслужено Архієрейську Божественну Літургію, а після цього громада вирушила до місця будівництва храму Святого Миколая, де молячись, щоб Господь довершив його будівництво, Владика Богдан окропив його свяченою водою.

З Вінниччини Єпископ-помічник Києво-Вишгородський разом із священиками вирушив до іншої парафії о. Івана – громади Святого Івана Богослова в селищі Великі Коровинці на Житомирщині. Поспілкувався з парафіянами, мешканцями селища та благословив їх. Великою радістю сповнила Владику присутність на богослужінні парафіян новоутвореної о. Іваном парафії на честь святих Петра і Павла в смт Вакуленчук. Для присутніх на богослужінні парафіян цієї громади Владика Богдан уділив благословення і побажав Божої допомоги та розвитку.

Останнім пунктом пастирських відвідин того дня була візитація парафії Святого священномученика Йосафата у місті Бердичеві, яка розпочалася з тихої молитви біля стіп чудотворної ікони Божої Матері Бердичівської в костьолі отців кармелітів. На завершення візиту Владика Богдан разом з парафіянами помолився над могилою світлої пам’яті священика Бернарда Міцкевича, який своїм служінням Богові та ближньому запалив світло віри в душах сотень людей.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.