Священик для Казахстану

15 травня за Божественною Літургією у Соборі св. Юра, Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський поставив у священичий сан диякона Олега Пігія. Особливістю цих свячень є те, що о. Олег їде на душпастирське служіння у Казахстан.

Про працю на цих теренах розповідає о. Василь Говера, Апостольський делегат для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії, який сказав: «Найбільшою проблемою для нашої Церкви у Казахстані є брак священиків. Це велика держава, яка у чотири рази більша, як Україна міста віддалені один від одного і проживає 537 тис. українців, які з різних причин потрапили сюди. Протягом останніх дев‘яти років налагоджується постійна співпраця серед вірних греко-католиків. Почали відкривати нові парафії, між якими великі відстані а тому потребуємо нових священиків. Зараз в Казахстані працює 7 священиків, які приїжджають на 3-5 років і повертаються назад. Отець Олег їде у Казахстан на постійно. Після Нового року він приїхав на дияконську практику ознайомлювався із середовищем пізнавав ментальність людей. Його перше призначення – сотрудник у Караганді».

Звертаючись до нововисвяченого ієрея Владика сказав: «Дорогий брате священику! Посвяти своє життя гідному служінню Богові й людям. Втікай як від отруйної змії від того, щоб займатися світськими речами, воно не прикрасить твого посвяченого життя. Святий Іван Золотоустий з болем пише про тих, хто носить знак священства, а потонув у земські справи: „А нині наші єпископи в подібних стараннях перевищили самих сторожів, економів, торговців і в той час, коли б їм годилося старатися про ваші душі, вони кожного дня піклуються тим, чим звичайно займаються збирачі, приймальники речей, рахівники, скарбники. Недаремно я кажу це і виливаю мою печаль”. Старайся бути далеким, щоб займатися суєтою цього світу: „… зостав мертвим ховати своїх померлих”, а ти рішуче йди за Христом. Ісус посилає тебе з миром у кожен дім, а хто не прийме тебе, тоді обтруси порох із своїх ніг і нічого більше. Пам’ятай, що світ не буде любити тебе, – ти стався сіллю в оці для світу, але Господь дає тобі мудрість змії і простоту голуба, щоб мудро ступати вперед й використовувати всяку можливість в освячені себе та ближніх. Бійся того, „хто може погубити душу і тіло у пеклі”. З шаною та любов’ю визнай всюди ім’я Господнє, а велика нагорода чекає тебе у Небесному Царстві».

Крім того Владика Ігор привітав із 15-річчям священства о. Ореста Фредину, протосинкела Львівської Архиєпархії.

Завершилося торжество тим, що нововисвячений ієрей уділив перше благословення присутнім.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.