У Києво-Галицькій Митрополії УГКЦ буде відзначено День хворого

14 травня 2006 року Києво-Галицька Митрополія УГКЦ відзначатиме День хворого. Цим заходом наша Церква приєднується до відзначення Всесвітнього дня хворого, започаткованого 11 лютого 1993 року з благословення Папи Івана Павла ІІ.

Вселенська Церква обрала як день символічної єдності Церкви у молитві за хворих 11 лютого. Однак „практичні заходи щодо відзначення Дня хворого можна проводити в інший час, визначений помісними Церквами з огляду на різні обставини: погода, літургійні свята, можливість активної участі хворих тощо”, – сказано у повідомленні Митрополичої комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

16 січня 2006 року на пропозицію Митрополичої комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ постановив щорічно відзначати в Україні День хворого у Неділю розслабленого (третя неділя після Великодня).

Цьогорічне відзначення Всесвітнього дня хворого в Католицькій Церкві в особливий спосіб звертає увагу на потреби та проблеми людей з різними психічними розладами, і ця тематика також домінуватиме у заходах, які проводитиме наша Церква.

Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ ухвалив програму заходів з нагоди відзначення Дня хворого в Києво-Галицькій Митрополії УГКЦ. Передбачено, що ці заходи будуть проходити на трьох рівнях. Декотрі акції проводитимуть впродовж декількох днів:

Митрополичий рівень: пастирське звернення Блаженнішого Любомира до вірних УГКЦ з нагоди відзначення Дня хворого в Києво-Галицькій Митрополії.

Єпархіальний рівень:

  • просвітницькі заходи у єпархіях, які мають на меті привернути увагу християнської спільноти та громадськості до проблем покращення опіки хворих та розкрити місце хворої особи серед нас;

  • пастирські відвідини лікувальних закладів для осіб з психічними розладами.

  • Архієрейська Літургія 14 травня 2006 року з додаванням ектенії та молитви за хворих, осіб, які ними опікуються, та працівників медичної сфери.

Парафіяльний рівень:

  • відвідини священиком лікувального закладу на території парафії;

  • відвідини важкохворих людей у парафії та уділення їм Святих Таїнств, особливо Єлеопомазання;

  • організація парафіянами доброчинних акцій на підтримку хворим у парафії;

  • урочиста Літургія 14 травня 2006 року з додатком ектенії та молитви за хворих, осіб, які ними опікуються, та працівників медичної сфери.

Мета заходів з нагоди відзначення Дня хворого – привернути увагу християнської спільноти та нашого суспільства до хворих людей, підвищити рівень опіки над ними і розкрити їх місце серед нас. Крім того, передбачено особливо подбати про людей з психічними розладами та підтримати їхні сім’ї та опікунів.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.