60-ту річницю псевдособору відзначили у Києві

Від 3 до 12 березня 2006 року Українська Греко-Католицька Церква відзначала 60-ту річницю Львівського псевдособору 1946 року. Впродовж цього часу відбулися такі основні заходи: 3-4 березня наукова конференція у м. Києві, 7 березня у Львівській опері концерт-реквієм, 8 березня (рівно через 60 років з того дня, коли на «Львівському соборі» відбулося голосування за приєднання до Російської Православної Церкви) Архієрейська Божественна Літургія в Архікатедральному соборі Святого Юра, 11 березня молитовний хресний хід вулицями Львова. А у неділю, 12 березня, Божественні Літургії за переслідуваних та їх гонителів було відслужено в усіх церквах УГКЦ в Україні та за кордоном.

У Патріаршому соборі Воскресіння Христового в м. Києві Літургію з приводу 60-ї річниці Львівського псевдособору очолив Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький. З ним співслужили Преосвященні Владики Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Києво-Вишгородський УГКЦ, і Станіслав (Широкорадюк), Єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні, монс. Войцех Залускі, Радник Апостольської Нунціатури в Україні, та численне духовенство. Учасниками спільної молитви були численні (близько 300 осіб) миряни.

Як згодом у проповіді пояснив Блаженніший Любомир, у цей день у житті Києво-Вишгородської архієпархії УГКЦ збігаються три важливі нагоди: Неділя православ’я (перша неділя Великого посту), відзначення на рівні парафії річниці псевдособору та представлення вірним архієпархії нового архієрея – Владики Богдана. (У середу, 15 лютого 2006 року, на свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа в Архікатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася архієрейська хіротонія Преосвященного Владики Богдана (Дзюраха). Згідно із рішенням Синоду Єпископів його було призначено Єпископом-помічником Києво-Вишгородської архієпархії).

На завершення Літургії із своїми промовами виступили Владика Станіслав (Широкорадюк), монс. Войцех Залускі та Владика Богдан (Дзюрах). У своєму слові Владика Богдан зокрема сказав: «Ми сьогодні зібралися на цю Літургію, щоб спільно дякувати Богові за дар свободи, за весну нашої Церкви, а водночас – просити в Нього мудрості і сили, щоб бути вірними свідками Христа у нинішньому світі. Я особисто чекав на цю Літургію з особливим трепетом, і тепер радію, що міг разом з усіма вами принести Богові цю першу безкровну жертву в нашому соборі як Єпископ-помічник Блаженнішого Любомира і молитися за всіх вас – священиків, сестер, братів, вірних нашої архієпархії, дякуючи Богові за те, що ви є, за ваш труд і за ваше служіння, задля того, щоб, як не раз пригадував Його Блаженство „Церква була собою, була Церквою, або точніше – ставала що раз то більше Церквою, такою, якою прагне мати її Господь”».

Після Літургії відбувся чин освячення ікони, а відтак Владика Богдан уділив всім присутнім своє архієрейське благословення. Спільна молитва завершилася скромною, але водночас дуже родинною трапезою, до якої було запрошено всіх присутніх.

о. Ігор Яців

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.