Cвятіший Отець відповів на листа митрополита УПЦ МП Володимира (Сабодана)

Святіший Отець відповів на листа

митрополита УПЦ МП Володимира (Сабодана)

Перебуваючи у Києві на початку квітня, кардинал Роберто Туччі, відповідальний за організацію папських подорожей, зокрема, привіз листа, якого Папа Римський Іван Павло II написав до київського православного митрополита Володимира (Сабодана) — предстоятеля православної Церкви, що підпорядковується Москві.

Це послання Святішого Отця є відповіддю на листа митрополита Володимира від 23 січня ц. р., в якому висловлювалась думка про несвоєчасність візиту Папи на Україну.

У листі-відповіді Святіший Отець Іван Павло II пише:

«Отримав я листа, спрямованого до мене і переданого 23 січня ц.р. до Апостольської нунціатури в Києві. Хочу Вас запевнити, що я з великою увагою прочитав те, що Ваше Блаженство бажали висловити про моє Апостольське Паломництво в Україну, яке, на запрошення католицьких Єпископів і Президента України, з Божою допомогою, збираюся здійснити в місяці червні цього року. Мені особливо лежить на серці скористатися нагодою надіслати Вам, Достойний Брате, цього листа, аби оповістити Вас, що нарешті зможу як Вселенський Пастир Католицької Церкви після повторних запрошень відповісти на щире бажання українських католиків — дуже численних і глибоко вкорінених в цій країні — зустрітися з ними і утвердити їх у вірі в Ісуса Христа, нашого єдиного Господа. Апостольський нунцій Україні Архієпископ Микола Етерович не упускав нагод повідомляти Вас про ці запросини, як і про програму мого візиту.

Саме з таким настроєм готуюся до того, аби прибути як паломник до улюбленої і достойної Української Землі. Мене надихають почуття радості з приводу зустрічі з католицькими братами і дітьми, а також почуття любові і євангельського братерства до всіх у цім народі, що поділяють віру в Христа і бажають так само, як і ми, свідчити у світі любов Бога-Отця, об’явленого в Його Синові Ісусі Христі силою Святого Духа.

Таким чином, майбутнім моїм візитом хочу також виявити постійну і шанобливу увагу до православних братів разом з рішучою настановою, аби надалі промощувати шлях діалогу у правді і любові. Знаком цього глибокого порозуміння, що має на меті перемогти будь-яку проблему, яка виникла між нами, є Мішана Комісія членів Української Греко-Католицької Церкви і Української Православної Церкви — що включає двох представників Московського патріархату і двох від Святого Престолу — наново заснована, щоб піти назустріч бажанню Його Святості Патріарха Алексія II перевірити відносини між католиками і православними у Західній Україні. Моїм палким бажанням є, аби ця комісія чимскоріше розпочала свою працю. Саме для того, щоб підкреслити це прагнення єдності, ідучи за повеління Божественного Вчителя «ut unum sint» — щоб всі були одне, — я щиро бажав би, з нагоди моєї Подорожі, зустрітися також і з Вами, Достойний Брате, щоб через братні обійми особисто виказати Вам любов, яку плекаю до Вас і до всіх вірних Української Православної Церкви.

Тим часом нехай зволить Господь дарувати нам свідомість спільної участі у прагненні до єдності між усіма християнами. Воно необхідне, аби проголошення Євангелія прозвучало з новим запалом у всьому світі, аж до того часу, коли настане всіма очікуваний день радісної зустрічі з Воскреслим Христом, Господом Всесвіту.

З Ватикану, 26 березня 2001 р.

Іван Павло II»

Прес-служба Апостольської нунціатури в Україні підтвердила, що 26 квітня ц.р. Прес-Центр Святого Престолу оприлюднив у Ватикані текст Листа Святішого Отця Івана Павла II, адресований 26 березня ц.р. Його Блаженству Володимиру, Митрополиту Київському і всієї України Української Православної Церкви.

Київ, 26 квітня 2001 р.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.