У Бразилії відбулося свято всієї Христової Церкви

«Українська громада в Бразилії варта визнання: вона зростає, зберігає свою культуру та обряд і є вірною своїй Церкві завдяки сильній вірі, яку понад сто років тому українські поселенці принесли сюди з рідних земель і вміли її посадити та закріпити в душах дітей. Вони прийшли до гостинної Бразилії може з порожніми кишенями, без матеріальних благ, але в серці несли сильну віру і любов до своєї Церкви. Велику заслугу в тому має передусім духовенство, а також вірні, які в гармонії з Церквою будували своє життя в новій батьківщині», – сказав Блаженніший Любомир, Верховний Архієпископ Києво-Галицький, під час хіротонії Владик Діонісія (Ляховича) та Мирона (Мазура) у Прудентополісі (Бразилія).

Далі Блаженніший Любомир підкреслив, що ця подія – це свято всієї Христової Церкви, яка хоч і включає різні обряди і помісні Церкви, але є одною великою сім‘єю. Предстоятель УГКЦ у своїй проповіді також говорив про енцикліку Святішого Отця Венедикта XVI “Бог є любов” і пояснював, що Церква – це громада тих людей, які свідомі, що Бог їх любить вічною любов‘ю. Відтак Глава УГКЦ звернув особливу увагу на те, що Українська Греко-Католицька Церква в Бразилії має велику духовність. Свідченням цього є те, що батьки віддають своїх дітей на служіння Богові, коли ті відчувають духовне покликання. Ці діти, посвятившись Богові як ченці і черниці, йдуть за межі Бразилії виконувати свої місійні й душпастирські обов’язки. Сьогодні бразильські священики і сестри працюють в Україні, Великобританії, Португалії, США і Канаді.

26 лютого 2006 року в Прудентополісі у храмі Святого свщмч. Йосафата відбулися єпископські хіротонії Владик Діонісія (Ляховича), Куріяльного єпископа, та Мирона (Мазура), Єпископа-помічника Куритибського. Головним святителем обох владик був Блаженніший Любомир, а співсвятителями – Високопреосвященний Владика Стефан (Сорока), Митрополит Філадельфійський, та Преосвященний Владика Єфрем (Кривий), Єпарх Куритибський. У спільній молитві також взяли участь Преосвященний Владика Михаїл (Микицей), Єпарх Аргентини, Преосвященний Владика Володимир (Ковбич), Єпископ-коад’ютор Куритибської єпaрхії, єпископи Римо-Католицької Церкви, священики УГКЦ (близько 70 осіб), монахи, монахині та численні миряни. Про це нам із Бразилії повідомив о. Тарсикій Залуцький, ЧСВВ.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.