Опубліковано деякі матеріали Львівського псевдособору 1946 року

У 2006 році виповнюється 60 років від часу трагічної історичної події – Львівського псевдособору. Для УГКЦ 8 березня 1946 року (день проведення «собору») є датою офіційної ліквідації Української Греко-Католицької Церкви в Галичині державною владою СРСР: тоді сталінський режим шляхом насильницького «возз’єднання» намагався розірвати Берестейську унію 1596 року.

Під час Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що проходив у м. Львові (Брюховичі) 25-31 серпня 2005 року, було вирішено у 2006 році провести відзначення 60-ї річниці «собору» та використати цю нагоду для примирення з православними братами. Головні моменти відзначень: подяка Богові за те, що Церква вистояла у ті буремні роки; вшанування усіх, хто ніс тягар переслідування; молитва за тих, кого переслідували, і тих, хто переслідував; на підставі отриманого гіркого досвіду вироблення напрямків дальшої діяльності.

У відповідь на це рішення 16 січня 2006 року Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ затвердив такі основні заходи та дати їх проведення:

3-4 березня 2006 року – наукова конференція у м. Києві;

7 березня 2006 року – концерт-реквієм в Національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові;

8 березня 2006 року – Архієрейська Божественна Літургія за участю всіх владик Києво-Галицької Митрополії в Архікатедральному соборі Святого Юра;

11 березня 2006 року – поминальний хресний хід вулицями Львова;

12 березня 2006 року – Божественні Літургії у всіх церквах УГКЦ в Україні та за кордоном.

Для детальнішого ознайомлення із цим трагічним періодом в історії УГКЦ на нашій офіційній веб-сторінці (www.ugcc.org.ua) пропонуємо вам прочитати деякі матеріали цієї доби та опис самого перебігу «собору» і послухати спомини очевидців.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.