ХХІІ Міжнародний конгрес родини відбудеться в Україні

9-11 травня 2006 року у м. Києві проходитиме ХХІІ Міжнародний конгрес родини. Його тема: „Родина – спільнота любові“. Цей захід є продовженням конгресів родин, які з 80-х років ХХ століття відбуваються в усьому світі. Перші конгреси пройшли в Латинській Америці з ініціативи п. Мерседес Вілсон (Гватемала) та Крістін Йолмер (Венесуела) та швидко отримали міжнародне поширення. Відтак для підготовки та проведення наступних конгресів була створена Світова організація для справ сім’ї (World Organization for the Family). З 1992 року в організації таких заходів також приймає участь фундація „Родина – надія майбутнього“ (Family, Hope for Tomorrow), яка активно спричинилася до проведення конгресів у Варшаві (1994), Москві (1999) та Любліні (2004).

Метою цих конгресів є обговорення та спільний пошук можливих шляхів вирішення проблем, пов’язаних з родиною та подружжям, у світлі християнських цінностей. Проблематика базована на становищі родини в країні, в якій проводиться конгрес. Такі заходи стають нагодою для зустрічі та обміну досвідом як між окремими особами, так і між організаціями, які працюють для розвитку родини.

У зв’язку з цим Митрополича комісія для справ сім’ї Української Греко-Католицької Церкви з благословення Блаженнішого Любомира, Глави Української Греко-Католицької Церкви, та у співпраці з фундаціями „Світова організація для справ сім’ї“ та „Родина – надія майбутнього“ із залученням відповідних спеціалістів державних та громадських структур планує провести ХХІІ Міжнародний конгрес родини у м. Києві. Його організатори ставлять перед собою таку мету:

  • представити на державному рівні християнський погляд на подружжя і сім’ю та важливість останніх у процесі побудові здорового суспільства;

  • проаналізувати теперішнє становище сім’ї та подружжя в Україні;

  • обмінюватися досвідом з іншими країнами щодо праці з родинами на державному та церковному рівнях;

  • спільно шукати практичні вирішення проблем сім’ї та подружжя.

Заплановано, що в Конгресі візьмуть участь представники усіх християнських Церков і конфесій України, інших віровизнань, зокрема євреї та мусульмани, державної влади, громадських та державних прородинних організацій з України та з-за кордону і засобів масової інформації тощо – всього близько 500 осіб.

«Чому ХХІІ Міжнародний конгрес родини відбудеться в Україні?» – таке запитання ми поставили п. Лілії Проців, голові Митрополичої комісії для справ сім’ї УГКЦ. «Настав для цього сприятливий час, – зокрема сказала п. Лілія. – Його інколи визначають не люди, а ті обставини, якими Бог обдаровує людей. Господь допоміг зрозуміти, ким ми, по суті, є, – ким ми є в Божих очах та яка наша гідність. Пріоритетами стали – захист прав і свободи людей та гарантована участь кожного громадянина у суспільно-політичному житті. У центрі уваги – людина, задоволення її культурних, духовних та освітніх потреб, надання їй якісних медичних послуг, забезпечення реалізації демократичних прав і свободи. Тема родини є близькою для всіх без винятку Церков та релігійних організацій, а також для найрізноманітніших суспільних інституцій. Тому, сподіваємося, що довкола задуму відродження та зміцнення найменшого ядра суспільства – родини – вдасться об’єднати зусилля усього українського суспільства».

Крім того, голова Митрополичої комісії для справ сім’ї пояснила, що впродовж останніх років Митрополича комісія у справах сім’ї у співпраці з Інститутом родини УКУ спільними зусиллями активізує прородинну діяльність. Усі заходи, зокрема й цей Міжнародний конгрес родини, є узгодженим ланцюжком, що має слугувати зміцненню інституції сім’ї в Україні, пропагуванню сімейних цінностей та співпраці з державними та громадськими організаціями у цих напрямках, впливаючи таким чином на формування державної сімейної політики в Україні.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.