Сьогодні в Росії є 16 священиків, які є греко-католиками або біритуалістами

«На території азійської частини Росії, в Сибіру, проживає близько двох мільйонів українців. І якщо в Україні 10 відсотків населення – католики, то можна припустити, що в Сибіру ще вищий відсоток католиків, тому що із Західної України більше депортовано, аніж із Східної [тут йдеться про людей, які мають греко-католицьке коріння. – Авт.]», – сказав Преосвященний Владика Йосиф (Верт) під час свого перебування у Києві 23-25 січня 2006 року. Владика Йосиф у цей час є головою Конференції Римо-Католицьких Єпископів Росії, Єпархом Преображенської (Західно-Сибірської) єпархії Римо-Католицької Церкви (РКЦ), з 2005 року – ординарієм для католиків візантійського обряду Росії.

Владика Йосиф пояснив, що він спостерігає за присутністю українців у Сибіру вже з 90-х років. Він навіть доручив одному священику, українцю за національністю, дослідити цю ситуацію, і той два місяці їздив по різних парафіях і населених пунктах. «Нещодавно я прочитав в Інтернеті, – продовжив Владика Йосиф, – що в Росії проживає 3 мільйони українців, з них – 2/3 у Сибіру, а 1/3 – в європейській частині. Тому, можна сказати, що ми просто зобов’язані охопити своєю душпастирською опікою щонайменше 300 тисяч осіб».

Згідно із розповіддю Владики, зараз в Росії є 16 священиків, які є греко-католицькими або біритуалістами. До регіонів, в яких сьогодні найбільше вірних визнають свою приналежність до УГКЦ, належать м. Прокоп’євськ (Кузбас) та м. Омськ. Така ситуація в Прокоп’євську зумовлена тим, що в тій місцевості був о. Василь Рудка, священик УГКЦ, який вже в 60-ті роки хрестив, вінчав і уділяв інші святі таїнства, і завдяки цьому людям легше було зберегти свою приналежність до Церкви. У Прокоп’євську кожної неділі на Службу Божу приходить не менше ніж 100 чоловік. Щодо Омська, то там вже існує греко-католицька громада. «В останні роки ми немовби відкрили Америку, виявивши, що на півночі Тюменської області Росії проживають сотні тисяч українців, які 30 років тому приїхали на нафтові розробки. З них 10% чи більше є греко-католиками (і це не тільки греко-католики за походженням, а й за змістом). Повертаючись влітку додому, в Україну, у відпустку вони йдуть до Сповіді, приймають інші святі таїнства. На останній Великдень я був у Нижнєвартовську. Там спільнота тільки зароджується, і там вже було 100 осіб. У Світлий понеділок, другий день Великодня, я був в Сургуті: там також було 100 осіб», – розповів на завершення Владика Йосиф (Верт).

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.