ЗВЕРНЕННЯГлав християнських Церков та конфесій Українидо дітей, батьків, вчителів, політичних і громадських діячів та всіх людей доброї волі в Україні про проголошення 2006 року — Роком захисту духовного світу дитини

„Дозволяйте дітям приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже” (Мк 10, 14)

Мир Вам і Боже благословення!

Діти — найцінніший скарб, який Господь дарує та довіряє батькам, Церкві і народові. Якими ми виховаємо наших дітей — таким буде наше майбутнє. І тому виховання дитини — наш найголовніший, найсвятіший обов’язок.

Разом з тим, діти — найбільш незахищена частина нашого суспільства. Трагічною дійсністю є загибель мільйонів ненароджених дітей внаслідок гріха дітовбивства (абортів). А народжені діти приходять у світ, де мають місце байдужість, насильство, користолюбство і бездуховність та бракує сердечності, людяності і сімейної теплоти.

Тому ми, християнські Церкви, свідомі своєї відповідальності перед Богом за наших дітей, підтримуючи державну ініціативу проведення в Україні у 2006 році Року захисту прав дитини, проголошуємо наступний рік — Роком захисту духовного світу дитини.

Нашою метою є активізація та об’єднання зусиль християнських Церков та конфесій, державних і суспільних інституцій задля плекання духовного світу дитини на основі традиційних для України християнських цінностей.

Відповідно, нашими основними завданнями є:

— Протягом усього 2006 року у недільній церковній молитві в кожній громаді впровадити молитовне прохання за дітей та їхнє християнське виховання.

— У кожній громаді посилити душпастирську опіку дітей та батьків.

— Ініціювати створення у церковних громадах християнського руху (ініціативних груп) на захист духовного світу дитини. Для цього розробити та забезпечити впровадження відповідної програми.

— Розвиваючи партнерські відносини Церкви і школи, сприяти впровадженню в систему освіти традиційних для України християнських цінностей та предмету «Християнська етика».

— Співпрацювати на засадах партнерства з державними установами і громадськими організаціями в розробці та реалізації програм статевого виховання, профілактики наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння, ВІЛ/СНІДу та подолання дитячої безпритульності, соціального сирітства і торгівлі дітьми.

— Ініціювати проведення різноманітних акцій: свят, конференцій, конкурсів з метою залучення дітей та молоді до християнських духовних цінностей, зокрема, провести Всеукраїнський фестиваль дитячої християнської творчості.

Вітаємо Вас з Різдвом Христовим та висловлюємо впевненість, що у Новому 2006 році поєднання наших зусиль задля захисту духовного світу дитини, заради майбутнього України, з Божої ласки сприятиме відродженню Віри, Правди та Добра.

м. Київ, 27 грудня 2005 р.

Звернення підписали:

— Предстоятель УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ

— Отець і Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький ЛЮБОМИР

— Керуючий справами УПЦ, Вікарій Київської Митрополії, Архиєпископ Переяслав-Хмельницький МИТРОФАН

— Вікарій Київської єпархії УАПЦ, Єпископ Житомирський БОГДАН

— Заступник Голови Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, Єпископ МАРКІЯН ТРОФИМ’ЯК

— Голова Всеукраїнського Союзу Об’єднаь євангельських християн-баптистів ГРИГОРІЙ КОМЕНДАНТ

— Єпископ Церкви Християн Віри Євангельської України МИХАЙЛО ПАНОЧКО

— Старший Єпископ Української Християнської Євангельської Церкви ЛЕОНІД ПАДУН

— Єпископ Української Лютеранської Церкви В’ЯЧЕСЛАВ ГОРПИНЧУК

— Керівник Братства незалежних церков і місій євангельських християн-баптистів України СЕРГІЙ ДЕБЕЛІНСЬКИЙ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.