У ялтинської громади УГКЦ хочуть забрати землю

Впродовж 12 років громада вірних Української Греко-Католицької Церкви у м. Ялті (Автономна республіка Крим) домагалася виділення землі для будівництва свого храму. 22 травня 2005 року, після позитивного рішення Ялтинської міської ради, було освячено землю, на якій незабаром постане храм Божий.

Однак радість громади щодо прийнятого конституційного рішення Міської ради не була довготривалою. У засобах масової інформації Криму було розповсюджено відкритий лист мешканців Ялти, які висловлювалися «проти виділення земельної ділянки і будівництва греко-католицьких (уніатських) культових споруд на території Великої Ялти». У листі до членів Міської ради Ялти зокрема йдеться: «Мы, жители города, с прискорбием узнали из газет о Вашем – наших избранников – решении о предоставлении земельного участка для строительства Греко-католического (униатского) культового сооружения в районе улицы Крупской 24.

Вынуждены напомнить Вам, что уния – это совращение православных верующих в католичество путем дезинформации о внешнем сходстве с Православием. Исторически унию создали иезуиты, за которыми в веках сохранилась «слава» коварных и лицемерных деятелей, говорящих одно, думающих другое и делающих третье… Просим Вас не предоставлять земельный участок и не разрешать строительство Греко-католических (униатских) культовых сооружений на территории Большой Ялты, так как предоставление земли униатам может вызвать межнациональные и межконфессиональные противостояния, которые могут привести к непредсказуемым последствиям».

Відтак до Ялтинського суду Автономної республіки Крим було подано позовну заяву подібного змісту (позивач – Мельников О. П.) із вимогою про визнання недійсним рішення Ялтинської міської ради. Внаслідок цього 9 листопада 2005 року суддя Ялтинського міського суду Переверзєва Г. С. відкрила провадження в адміністративній справі.

Як нам повідомив о. Ігор Гаврилів, декан УГКЦ в Автономній республіці Крим, адміністратор парафії Перенесення мощів Миколая Чудотворця м. Ялти, 14 грудня 2005 року відбулося слухання в першій інстанції, і у підсумку було прийнято рішення про відмову у позові Мельникову О. П. Як стало відомо, на цей вердикт суду позивач готує апеляцію, тому про завершення цієї справи говорити ще зарано.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.