Міжнародна експозиція Різдвяних вертепів у Брюсселі

У п’ятницю, 2 грудня, архієпископ Малін-Брюсселя Й.Ем.кардинал Готфрід Даніельс урочисто відкрив у катедральному соборі св.Михаїла і Гудули ювілейну (10-ліття) міжнародну експозицію Різдв’яних вертепів. Понад 15 католицьких спільнот іноземного походження презентували свої вертепи. Парафії Брюсселя і Лювена УГКЦ вперше прийняли участь у такій експозиції.

В урочистості відкриття взяли участь єпископ-помічник кардинала Й.Екс.Жозеф Де Кезель, єпископський вікарій Монс.Лоде Вермеір, інші представники Курії та катедри, а також представники світської влади, зокрема помічник бургомістра Брюсселя пані Шанталь Ноель. Між виступами офіційних осіб співав регіональний хор Брюсселя „Радість у серці”.

У своєму зверненні кардинал Г.Даніельс, зокрема, сказав про важливість цієї ініціативи, яка дає нам можливість черговий раз подивляти духовні багатства репрезентованих спільнот. Проте, як наголосив кардинал, ми повинні, дивлячись на ці Різдв’яні вертепи, справді відчувати близькість Христа, прихід якого вони голосять.

Оголосивши про відкриття експозиції, кардинал та інші особи ознайомились з кожним із вертепів. Розповідаючи кардиналу Даніельсу про символіку українського вертепу, а головно ікони Різдва Христового, парох душпастирств Брюсселя і Лювена УГКЦ ієрм.Олег Зимак,ЧНІ підкреслив духовне багатство традиції своєї Церкви як невід’ємної релігійної складової українського народу. Подякувавши й зазначивши духовність й естетичність оформлення українського вертепу, кардинал залишив пам’ятний запис у книзі відгуків.

Як представники української Спільноти, на цьому першому відкритті українського вертепу, крім пароха Брюсселя і Лювена, також були присутні: парох Генку УГКЦ Всч.о.Мар’ян Стецишин, Голова УДК п.Омелян Коваль, директор товариства „Апостольська Візитатура” п.Іван Бойко, президент товариства „Свята Софія” (Генк) п.Петро Фірман, голова парафіяльної ради Брюсселя п.Данило Бойко, п.п.Ганна та Богдан Дибайло-Шпинда з Генку (які творчо оформили цей вертеп), та ряд інших вірних.

Експозиція діє з 3.ХІІ.2005 до 8.І.2006.

У неділю, 4 грудня, у катедральному соборі свв.Михаїла і Гудули Архиєпископства Малін-Брюссель відбувся фестиваль хорів католицьких спільнот іноземного походження. Вперше у такому фестивалі прийняли участь й представники українських Спільнот: ансамбль „Явір” під керівництвом п.Данила Бойка, у складі: п.Ірина Хапко (Брюссель), п.Наталка Бойко (Брюссель), п.Катерина Бойко (Лювен), п.Павло Когут (Лювен), п.Христина Когут (Льєж).

Близько двох сотень присутніх у катедрі були захоплені грою та співом ансамблю „Явір”, про що свідчать як численні оплески, які лунали між партитурами, так і численні подячні відгуки, які надходять на їхню адресу до душпастирства Брюсселя УГКЦ.

Секретаріат Душпастирства Брюсселя УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.