Про Постійний Синод УГКЦ

7-8 грудня 2005 року у Львові проходили засідання Постійного Синоду УГКЦ. Сьогодні членами Постійного Синоду УГКЦ є Блаженніший Любомир (Гузар), Глава УГКЦ, Високопреосвященний Владика Стефан (Сорока), Митрополит Філадельфійський, Преосвященний Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний Владика Михаїл (Гринчишин), Апостольський Екзарх для українців Франції, країн Бенілюксу та Швейцарії, та Преосвященний Владика Володимир (Ющак), Єпарх Вроцлавсько-Гданський.

Члени Постійного Синоду значну частину часу присвятили підготовці Синоду Єпископів УГКЦ, який проходитиме у серпні цього року у Львові. Ще владики, члени Постійного Синоду УГКЦ, застановлялися над двома майбутніми подіями: запланованим на 2007 рік Унійним з’їздом у Велеграді з нагоди 100-річчя Першого унійного з’їзду під проводом Митрополита Андрея Шептицького та відзначенням у 2006 році 60-ї річниці Львівського псевдособору і використанням цієї нагоди для примирення з православними братами.

Крім того, під час Синоду владики займалися дальшим опрацюванням питань церковно-адміністративного життя УГКЦ. Як нам пояснив Блаженніший Любомир (Гузар), Глава УГКЦ, в адміністративному житті нашої Церкви є три аспекти: Синод як тіло, Синод у дії та Синод у час між засіданнями. Головну увагу у цих двох днях було звернено на „Синод у дії”. „Ми пережили певний період, в якому вчилися з допомогою успіхів і невдач, – зокрема сказав Предстоятель УГКЦ. – Тепер ми хочемо зробити своєрідний підсумок цього періоду і накреслити способи діяння на майбутнє”.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Довідка: Кодекс Канонів Східних Церков зазначає, що Постійний Синод складається з Патріарха і чотирьох Єпископів, призначених на п’ятиріччя. Троє з цих Єпископів обираються Синодом Єпископів патріаршої Церкви, серед яких принаймні двоє повинні бути з-поміж єпархіальних Єпископів, а одного іменує Патріарх. У той самий час і спосіб слід призначити чотирьох, по змозі, Єпископів, які б у порядку, визначеному Синодом Єпископів патріаршої Церкви, поперемінно заміняли членів Постійного Синоду на випадок перешкоди. (Кан. 115, § 1, 2, 3)

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.