Майдан знову молився

22 листопада 2005 року Україна вперше у своїй історії святкувала державне свято – День свободи. У першу річницю помаранчевої революції на майдан Незалежності у Києві прибуло дуже багато громадян країни, які прагнули належним чином відзначити торішні події, що спричинилися до духовного пробудження народу. Як і минулого року, на головну площу столиці прийшли також представники Церков та релігійних організацій України. Вони зібралися для участі у спільній молитві. Українську Греко-Католицьку Церкву представляв Блаженніший Любомир (Гузар), Верховний Архієпископ Києво-Галицький.

Спільна молитва передусім розпочалася із Молебню, який відслужили члени традиційних Церков. Відтак слова молитви промовили за порядком Владика Маркіян Трофим’як (РКЦ в Україні), представники протестантських Церков та мусульман.

Після Молебню у своєму коментарі для ТРК “Ера” Блаженніший Любомир розповів, що ця річниця стає нагодою для роздумів. Притому Предстоятель УГКЦ зазначив, що свідомий того, що це важко зробити саме у цей день, який сповнений емоціями. Люди, які прийшли на майдан у 2005 році, безумовно, згадують майдан 2004 року, і це, мабуть, створює приємні спомини про ту дуже важливу хвилину розвитку нашого народу і політики. “Така чисельна присутність людей сьогодні, – продовжив Глава УГКЦ, – свідчить про те, що у народі є багато добра, яке шукає свого виходу, своєї реалізації. У ці години на майдані панує така приємна атмосфера тому, що це є щось, що виходить з душі народу”. А на запитання журналіста про те, що можна сказати тим, хто зневірився, Блаженніший Любомир відповів, що, мабуть, причиною виникнення такого стану є сподівання на когось (хтось прийде і все за нас зробить). Притому люди забувають, що Царство Боже, добро є всередині людини і потрібно самим працювати, щоб його здобути, реалізувати.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.