За неправдиві слова — потрібно відповідати…

5 червня 2003 року в «Аргумент – газеті» було опубліковано статтю під назвою «Монастир розбрату». У ній журналіст Зоряна Іленко в зневажливий спосіб висловлювалась про Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, Главу УГКЦ, а також подала в негативному світлі інформацію про життя сестер Згромадження святого священомученика Йосафата.

Для членів цього Згромадження настали нелегкі часи, оскільки ця публікація викликала негативну реакцію громадськості. Порадившись, вони вирішили оскаржити такі дії редакції «Аргумент-газети» і притягнути її до відповідальності. Личаківський суд м. Львова розглянув цю справу. 23 червня 2004 року рішенням суду було визнано інформацію в статті «Монастир розбрату» не правдивою. Згідно ухвали Личаківського суду редакція «Аргумент-газети» має подати спростування та вибачення перед Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузаром, Главою УГКЦ та Згромадженням Сестер святого священомученика Йосафата за подання неправдивої інформації і нанесення моральної кривди вірним УГКЦ. Тоді редакція «Аргумент-газети» подала апеляцію і справа була передана в Апеляційний суд м. Львова. 7 листопада 2005 року під час останнього засідання суд прийняв наступне рішення: апеляційну скаргу відхилити та визнати правомірним рішення Личаківського суду.

Сестри складають щиру подяку юристам: Дутці Ігору, Дручеку Володимиру та Дручеку Михайлові, які представляли їх інтереси в суді, за допомогу і невтомну працю.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.