Розпочався з’їзд греко-католицьких єпископів Європи

6-11 червня 2005 року відбулася проща представників Греко-Католицьких Церков Західної Європи до Італії. Гасло прощі: «Християнські коріння Європи. Паломництво до джерел». Упродовж шестиденного паломництва його учасники відвідали Рим, Гроттаферату, Монтекасіно, Амальфі та Барі. Головним місцем зустрічі став паломницький будинок „Салезіанум” поблизу Рима.

„Саме під час цього паломництва зродилася думка щороку проводити подібні зустрічі греко-католицьких єпископів Європи, на яких обговорювати теми спільного зацікавлення, – розповів Блаженніший Любомир (Гузар), Глава Української Греко-Католицької Церкви. – Цього разу ми пришвидшили таку зустріч, і тому у 2005 році зустрічаємося уже вдруге”. Предстоятель УГКЦ також сказав, що основною метою таких зустрічей є згуртувати греко-католицьких єпископів, адже, як зокрема показує нещодавня Одинадцята Генеральна Асамблея Синоду Єпископів, голос Східних Церков у роботі цього форуму був на загал доволі слабким. Такі зібрання потрібні також для усвідомлення своїх завдань, можливостей тих владик, які належать до національних римо-католицьких єпископських конференцій, „адже ми (єпископи УГКЦ. – Ред.) в Україні маємо свій Синод, служимо на своїй землі, а натомість, наприклад, Владики Гучко в Чехії чи Анаргірос в Греції є самі. Яке є їхнє завдання, як вони мають ділитися своєю східною духовністю із єпископами Римо-Католицької Церкви”, – сказав щодо цього Блаженніший Любомир.

Цьогорічний з’їзд греко-католицьких єпископів Європи проходитиме протягом трьох днів, 25-27 жовтня, у Пряшеві (Словаччина). Два перших дні буде присвячено дискусіям, аналізу завдань єпископів Східних Католицьких Церков у сучасній Європі та у Католицькій Церкві взагалі. У четвер, 27 жовтня, відбудеться паломництво до греко-католицьких храмів, головно Східної Словаччини. Божественна Літургія у цей день має відбутися у Свиднику – центрі українства Словаччини.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.