Естонська Апостольська Православна Церква (ЕАПЦ)виступила з протестом проти реєстраціїРосійської Православної Церкви в Естоніїпід назвою «Естонська Православна Церква Московського патріархату»

За словами першого секретаря митрополита ЕАПЦ священика Мелетія Ульма, його Церква стурбована тим, що РПЦ для реєстрації обрала собі назву Естонська Православна Церква Московського патріархату. За повідомленням газети «Молодежь Эстонии», інформацію про майбутню реєстрацію керівники ЕАПЦ отримали 22 січня у Вільнюсі під час зустрічі з представниками Московського патріархату.

«Вселенський патріархат був просто шокований цією новиною», — сказав священик Мелетій Ульм. Він додав, що ЕАПЦ передала міністрам внутрішніх та закордонних справ лист протесту проти вибору назви РПЦ в Естонії і проти її реєстрації під цією назвою. Синод ЕАПЦ внавесні 2000 року прийняв рішення, за яким назви «Естонська Апостольська Православна Церква» та «Естонська Православна Церква» є, по суті, тотожними. «Зрозуміло, що цими назвами іменується та Церква, яка сім років тому була зареєстрована в Естонії як правонаступниця православної Церкви доокупаційного періоду», — вказав о. Мелетій, нагадавши, що статут ЕАПЦ було зареєстровано ще у 1935 році. За його словами, реєстрація православних Церков під настільки схожими назвами лише внесе плутанину і поглибить протиріччя в громадській думці не лише в Естонії, але й в усьому православному світі.

«Вже зараз до нас звертаються як до представників російських православних парафій» — пояснив о. Ульм. Він відзначив, що «дуже суттєву вказівку» на належність до Московського патріархату — абревіатуру «МП» — багато хто просто не помічає. У результаті залишається нероз’ясненим, що мова йде не про автономну Церкву, а про єпископат Московського патріархату в Естонії. Закон Естонії про Церкви та парафії визначає, що назви Церков, парафій та церковних спільнот повинні чітко відрізнятися одна від одної. Така ж вимога до всіх юридичних осіб в Естонії міститься і в загальній частині громадянського кодексу.

На думку ЕАПЦ, плутанина у найменуваннях може збити з пантелику православних парафіян і світову православну громадськість, а також нівелювати юридичну відокремленість ЕАПЦ від парафій, що підлягають Московському патріархату. Представники ЕАПЦ вважають, що парафії Московського патріархату, для уникнення плутанини, повинні зареєструватися і діяти під своїми старими назвами — «Російська Православна Церква в Естонії» чи «Єпископат Московського Патріархату в Естонії».

«ЕАПЦ як правонаступниця православної Церкви в Естонії вважає своїм моральним обов’язком берегти та захищати довірену їй духовну спадщину, до якої належить і найменування Естонської Православної Церкви», — підкреслив о. Ульм. Водночас,за інформацією газети, ЕАПЦ зі схваленням поставилася до реєстрації статуту Російської Православної Церкви у Естонії в МВС країни. За твердженням ЕАПЦ, це довгоочікуваний крок, який покладе край нелегальному становищу в Естонії Православної Церкви Московського патріархату.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.