Під час найбільшої в історії Церкви консисторії 21 лютого 2001р.Святіший Отець номінував 44 нових кардинали

Багатьох новопризначених кардиналів супроводжували сотні, а то й тисячі гостей, тож рівень церемонії був безпрецендентним. Головні події відбувалися на площі св. Петра у Ватикані — єдиному місці, спроможному вмістити такий наплив паломників.

Під час Літургії Папа формально ввів нових кардиналів до Священної колегії, проголошуючи формулу створення кардиналів і урочисто оголошуючи їхні імена.

Кожен кардинал вставав на коліна перед Папою і отримав з його рук «червоний берет» — символ кардинальського сану, колір якого символізує готовність пролити власну кров за святу віру.

В другій половині дня кардинали приймали «візити ввічливості», коли всі бажаючі мають змогу прийти і висловити свої привітання. Зазвичай візити відбуваються у Ватиканському Апостольському палаці, але через значне число нових кардиналів цього року вони були перенесені до ватиканського музею.

22 лютого Святіший Отець відслужив Месу на площі св. Петра у співслужінні нових кардиналів, під час якої подарував кожному з них золотий перстень — символ їхнього особливого зв’язку з Римською Церквою.

Чимало кардиналів вже відвідали римські храми, до яких вони тепер приписані. Ці титулярні церкви символізують новий статус їх як членів римського клиру і їхні нові відносини з єпископом Рима, Папою Іваном Павло II.

23 лютого Святіший Отець привітав нових кардиналів та їхні сім’ї на заключній аудієнції.

Лютнева консисторія 2001 р. стала восьмою за час понтифікату Івана Павла II, який від часу свого обрання в 1978 р. номінував 169 кардиналів (загальне число членів колегії кардиналів на даний час становить 184).

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.