Двадцять перша річниця смерті Патріарха Йосифа (Сліпого)

7 вересня 1984 pоку закінчився життєвий шлях Патріарха Йосифа (Сліпого). Поминальні богослужіння відбулися за участю самого Папи Івана Павла ІІ, який на прощання поцілував руку Патріарха Йосифа.

Шлях страдника за віру Блаженніший Йосиф розпочав у ніч з 10 на 11 квітня 1945 року. Нічний арешт відкрив тривалі тортури – спер-шу у Львові в тюрмі на вул. Лонцького, а відтак Блаженнішого забрали до київської тюрми на вул. Короленка. Змушували відректися від Української Католи-цької Церкви й Апостоль-ської столиці… Потім були довгі роки перебування в жахливих умовах різних концта6орів, на які московська імперія була дуже багата. Та й у ці незвичайно важкі часи Блаженніший знаходив спосіб здійснити потаємну Свя-ту Євхаристію і відправляти Службу Божу за нашу переслідувану Цер-кву і за сотні тисяч запро-торених у неволю земля-ків. Щоб зміцнити останніх та підтримати їх у праведних стражданнях, час від часу навіть передавав пастирські послання.

На початку лютого 1963 року, після 18 років тюрем, таборів та заслання, Блаженніший Йосиф (Сліпий) прибув до Рима. Розпочався новий етап його життя і діяльності, хоча Греко-Католицька Церква в Україні та інших країнах „соціалістичного табору” залишалася у неволі.

У 1984 році українські спільноти Заходу урочисто, концертами і різними імпрезами, відзначали 92-ліття Патріарха. Він одержав безліч листів з вітаннями з цієї нагоди, зокрема й від Президента Америки Рональда Рейгана. А вже у вересні 1984 Ісповідник віри Патріарх Йосиф помер.

Сьогодні, 7 вересня 2005 року, у 21-шу річницю смерті Патріарха Йосифа у багатьох храмах УГКЦ в Україні і за кордоном було відслужено заупокійні Божественні Літургії. Особливим було богослужіння в Архікатедральному соборі Святого Юра, адже у крипті саме цього храму від 1992 року, згідно із заповітом, поховані тлінні останки Патріарха Йосифа. Божественна Літургія була відслужена також у каплиці Українського католицького університету – навчального закладу, який можна назвати втіленням мрій Блаженнішого Йосифа. Після Літургії слово-спогад про Патріарха виголосив о. д-р Іван Дацько, довголітній помічник покійного Глави УГКЦ. Опісля Панахиди учасники богослужіння відвідали музей Патріарха Йосифа в УКУ.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.