Церква в Австралії – жива і молода

У липні 2008 року ХХІ Всесвітній день молоді відбудеться у Сіднеї (Австралія). Про це нещодавно оголосив Папа Венедикт XVI. Своїми міркуваннями з приводу того, чому Сідней було обрано місцем проведення Всесвітнього дня молоді, поділився отець Симон Цькуй, парох і протопресвітер Сіднейський УГКЦ. Він зокрема сказав: «Кардинал і Архієпископ Сіднейський Джордж Пелл, який не один раз брав участь у всесвітніх днях молоді, виявив бажання, щоб австралійська молодь мала нагоду наблизитися до Ісуса Христа. Цю ідею підтримала єпископська конференція та федеральний і місцевий уряди. Всесвітній день молоді – це чудова нагода, щоб показати всьому світові, що Церква в Австралії є живою і молодою, адже вона включає не тільки римо-католиків, а й католиків східних обрядів, зокрема українців, мелхітів, маронітів тощо. В Австралії представлена кожна Східна Церква, у цій країні мирно живуть різні народи. Отже, це багатокультурна та багатоетнічна країна. Це – один із основних елементів, які були представлені Святішому Отцеві».

Крім того, о. Симон розповів, що, ймовірно, УГКЦ братиме участь в організаційному комітеті, тому що Преосвященний Владика Петро (Стасюк) налагодив тісну співпрацю із австралійськими єпископами, зокрема із Архієпископом Сіднея, під патронатом якого відбудеться ця зустріч. «Я мав можливість брати участь у Всесвітньому дні молоді в Кельні, і це дало мені нагоду побачити, як організовувати цю акцію», – продовжив о. Симон.

Щодо програми заходу, представленої Ватиканом, то вона включає катехизацію, богослужіння та різні зустрічі. «Ми передусім думаємо, як можемо заохотити братів і сестер з України прибути до Австралії і допомогти їм у цьому, адже це далека і дорога подорож», – сказав на завершення о. Симон Цькуй.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.