Папа Римський Іван Павло II очолив Богослужінняу вірменському обряді на честь 1700-річчяєвангелізації Вірменії св. Григорієм Просвітителем

В церемонії 18 лютого у ватиканській базиліці св. Петра взяв участь Нерсес Бедрос XIX, Патріарх Килікійський для вірменських католиків, 13 католицьких вірменських єпископів, що прибули з діаспори (Ірак, Ізраїль, Єгипет, Сирія, США, Латинська Америка і Франція) і Патріарх-емерит Килікійський для вірмен-католиків Жан-П’єр Каспарян XVIII.

Наприкінці церемонії Папа благословив велике зображення початку євангелізації Вірменії Григорієм Просвітителем 1700 років тому. Це зображення обійде цілий світ: всі вірменські католицькі єпархії, церкви, монастирі і вірменські родини у діаспорі.

Для відзначення ювілею євангелізації Вірменії Папа опублікував апостольський лист вірменською мовою. «Ми самі його про це просили», — пояснив Нерсес Бедрос XIX 15 лютого під час прес-конференції в Римі. За словами Патріарха, це буде «новим заохоченням християнської віри у Вірменії».

Під час церемонії Папа офіційно передав Патріаху Килікійському часточку мощей св. Григорія, покровителя Вірменії (8-сантиметрову часточку черепа) — який буде перенесено до головного храму вірменського католицького патріархату в Лівані — кафедрального собору св. Григорія. Раніше, 10 листопада 2000 року, Папа передав часточку мощей св. Григорія (стегнову кістку) патріарху Вірменської Апостольської Церкви Гарегіну II. Передаючи мощі двом вірменським церквам, Іван Павло II мав метою дати новий поштовх до зміцнення екуменічних відносин між ними. Досі мощі зберігалися в монастирі св. Григорія Вірменського в Неаполі. Вони були перенесені до Рима представником кардинала Мікеле Джордано, Архієпископа Неаполітанського.

Вірменська католицька Церква , яка датується 18 ст., налічує близько 350 тис. вірних у Вірменії, і стільки ж в діаспорі, головним чином у Сирії та Лівані. Вірменська Апостольська (православна нехалккідонська) Церква, у свою чергу, налічує близько 3,5 млн. вірних у Вірменії і стільки ж у громадах, розкиданих у Росії, Грузії, країнах Близького Сходу, Америки та Європи.

Що стосується найближчої поїздки Святішого Отця у Вірменію — її точна дата ще не визначена. За словами Патріарха Килікійського, «це буде чудова нагода для екуменічних відносин між двома вірменськими Церквами». Імовірно, ця поїздка відбудеться восени, з нагоди посвячення нового кафедрального собору у Єревані, який будується на пожертви вірмен усього світу.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.