Глава УГКЦ змінить осідок і титул

На підставі рішення Блаженнішого Любомира (Гузара), Глави Української Греко-Католицької Церкви, та згідно із каноном 57 Кодексу Канонів Східних Церков, після затвердження Синоду Єпископів УГКЦ, що відбувся у Києві 5-12 жовтня 2004 року, і яке благословив святої пам’яті Святіший Отець Іван Павло ІІ, осідок Верховного Архієпископа УГКЦ від 21 серпня 2005 року буде у м. Києві, столиці України. Від цього дня титул Глави УГКЦ змінено із „Верховний Архієпископ Львівський” на „Верховний Архієпископ Києво-Галицький”.

Львівською архієпархією після 21 серпня і до затвердження нового архієпископа буде керувати призначений Предстоятелем УГКЦ адміністратор. Архієпископа для Львівської архієпархії призначить Синод Єпископів УГКЦ.

Діяльність Верховного Архієпископа Києво-Галицького у новому осідку розпочнеться урочистою Архієрейською Літургією на місці будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві 21 серпня о 10.00.

Довідка

Кан. 57 – § 1. Заснування, відновлення, змінювання і скасування патріарших Церков застережено найвищій владі Церкви.

§ 2. Титул кожної патріаршої Церкви, законно визнаний або наданий, може змінити лише найвища влада Церкви.

§ 3. Патріарша Церква повинна мати в межах власної території сталий осідок резиденції Патріарха, встановлений, по змозі, в головному місті, від якого Патріарх одержав титул. Цей осідок можна перенести лише з дуже поважної причини за згодою Синоду Єпископів патріаршої Церкви і за згодою Римського Архієрея.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.