Третя Всеукраїнська проща родин до Зарваниці

16-17 липня 2005 року у Марійському духовному центрі в с. Зарваниці (Тернопільська обл.) відбулася Всеукраїнська проща родин „Євхаристія – джерело любові і єдності у родині”. Вона пройшла у рамках святкування Року Пресвятої Євхаристії та з нагоди 10-річчя Акту посвяти України під Покрову Божої Матері. За приблизними підрахунками у прощі родин взяли участь понад 200 тисяч прочан з України, Польщі, Білорусі та інших країн світу.

Паломництво розпочалося в суботу, 16 липня, урочистим відкриттям виставки „Євхаристія в підпіллі УГКЦ”. О 23.00 у каплиці на Чудотворному місці розпочався Молебень до Зарваницької Матері Божої, який очолив Блаженніший Любомир (Гузар), Глава Української Греко-Католицької Церкви. Із ним зокрема співслужив Високопреосвященний Владика Мар’ян (Голембєвський), Архієпископ Вроцлавський РКЦ, який приїхав в Україну на запрошення Блаженнішого Любомира. Опівночі розпочались нічні чування.

У неділю о 9.00 розпочалась урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Любомир. З ним співслужили Високопреосвященний Архієпископ Іван (Юркович), Апостольський Нунцій в Україні, Високопреосвященний Архієпископ Мар’ян (Голеyбєвський), Преосвященний Владика Ладіслав (Гучко), Екзарх Чеської Республіки, Всесвітліший о. архімандрит Сергій (Гаєк), Апостольський візитатор Білоруської Греко-Католицької Церкви, владики та духовенство УГКЦ. У спільній молитві взяли участь представники місцевої влади.

У проповіді Предстоятель УГКЦ нагадав, що цьогорічна проща є вже третьою щорічною прощею, присвяченою молитві за родини. А відтак сказав, що у цей день він попросив на Літургії прочитати Євангеліє від Івана про весілля в Канні Галилейській (цей уривок зачитують під час уділення Таїнства Подружжя). „Коли чуємо цю розповідь, – продовжив Блаженніший Любомир, – то ми, мабуть, думаємо про те, що дуже щасливими були молодята, які могли запросити на весілля самого Ісуса Христа. Здавалося б, що такі події є неповторні. Але я хотів би запевнити вас, що така нагода можлива і в нашому житті”. Це, за словами проповідника, стається тоді, коли ми беремо участь у Пресвятій Євхаристії, адже Ісус Христос під видами хліба і вина є з нами так само, як був у Канні Галилейській. Навіть більше, ми перебуваємо у кращому становищі, адже за посередництвом Євхаристії можемо не просто споглядати Христа Спасителя, а приймати Його до свого серця.

Крім того, на основі євангельської розповіді Глава УГКЦ звернув увагу учасників прощі на поведінку Пресвятої Богородиці, яка, помітивши, що на весіллі забракло вина, просить Ісуса Христа про допомогу. „Якщо Вона у повсякденних справах така уважна до наших потреб, то можна собі уявити, як наша Небесна Матір буде вболівати за нас, коли йтиметься про спасіння наших душ. Це для нас є великою радістю і підтримкою”, – сказав на завершення Блаженніший Любомир.

На завершення Літургії із проповіддю „Євхаристія – джерело любові і єдності в родині” виступив Апостольський Нунцій в Україні. Звертаючись до учасників спільної молитви, Владика Іван зокрема сказав: „Євхаристія й родина – це два способи йти шляхом життя. На цьому шляху можна згадати учнів з Емауса… Вони здогадуються, ким є подорожній тільки тоді, коли той за вечерею розламував хліб. Шлях учнів є символом людського життя, ніч, коли вони зупинилися й впізнали, хто був їхнім супутником, – символізує наші труднощі, страх, невпевненість. Треба зупинитися, перепочити, зустріти Його.

Ці труднощі, страх, невпевненість і тривоги є повсякденним хлібом наших сімей. Ми можемо продовжувати просуватися у темряві або зупинитися, говорити з Ним і між собою. Як ті паломники на шляху до Емауса, ми відкриємо, що нас не покинули. Ісус не зникає, лише змінює спосіб присутності й близькості до життя своїх учнів. З усією ясністю йдеться про нову присутність, непоказну й таємничу, пов’язану з розломленим хлібом, який можемо „бачити й тримати”, що Він його залишив у наших руках”.

Відтак із словом привітання звернувся Владика Мар’ян (Голембєвський). Він наголосив, що український і польський народи між собою дуже подібні, зокрема тому, що обидва в особливий спосіб почитають Пресвяту Богородицю.

Після Літургії відбулося освячення води.

о. Ігор Яців

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.