Владика Микола – другий єпарх в історії Коломийсько-Чернівецької єпархії

У середу, 13 липня 2005 року, на свято Собору святих апостолів в Катедральному соборі Святого архістратига Михаїла м. Коломиї під час Архієрейської Божественної Літургії відбулася інтронізація (введення на престол) Преосвященного Владики Миколи (Сімкайла), Єпарха Коломийсько-Чернівецького. Ахієрейська хіротонія Владики Миколи була здійснена 12 липня у м. Івано-Франківську.

Коломийсько-Чернівецька єпархія заснована згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся у Львові 16-31 травня 1992 року. Першим єпархом новоствореної єпархії був в’язень радянських концтаборів, ісповідник віри нині покійний Владика Павло (Василик). З дня його смерті, 12 грудня 2004 року, і до цього часу єпархією керував Владика Володимир (Війтишин) з титулом адміністратора. А 13 липня Коломийсько-Чернівецька єпархія вітала свого другого єпарха.

Для участі в інтронізації нового єпархіального єпископа до Коломиї прибули Блаженніший Любомир (Гузар), Глава Української Греко-Католицької Церкви, Високопреосвященний Архієпископ Іван (Юркович), Апостольський Нунцій в Україні, Владики УГКЦ з України та з-закордону, священики та миряни. На Літургії був присутній Владика Іван (Бойчук), Єпарх Коломийсько-Косівський УПЦ КП.

Архієрейська Божественна Літургія розпочалася об 11.00. Після прочитання Євангелії із проповіддю звернувся Глава УГКЦ. Блаженніший Любомир передусім зазначив, що годі було б вибрати кращі дні для того, щоб здійснювати хіротонію та введення на престол, бо у ці два дні Церква в особливий спосіб звертає свій погляд на апостолів, наступниками яких є єпископи. Відтак Предстоятель нашої Церкви сказав багато добрих слів на адресу покійного Владики Павла. „Я хочу сьогодні, уводячи на престол цієї єпархії нового владику, поручити його вашим сердечним молитвам та запросити до співпраці”, – продовжив проповідник. Тоді Блаженніший Любомир за порядком звернувся із окремими словами до священиків, представників місцевої влади та усіх мирян і кожну цю групу заохотив до спільної праці із новим владикою. „Йому Господь Бог поручив вас вести до Небесного Отця, і він як святитель, учитель та пастир має це виконувати. Але він зможе це виконати тільки тоді, коли ви його підтримаєте і в своїх молитвах будете його поручати Богові”, – наголосив Глава УГКЦ. Відтак Блаженніший Любомир звернувся до Владики Миколи (Сімкайла) і вже аж тоді поручив йому священиків, представників влади та всіх мирян.

Після Заамвонної молитви передусім було урочисто проголошено Декрет призначення, а тоді Блаженніший Любомир вручив новопоставленному Єпархові Коломийсько-Чернівецькому Владиці Миколі ручний хрест та жезл – символи його єпископської влади.

Тоді із промовою виступив Апостольський Нунцій в Україні. Він сказав, що єпископ, згідно із біблійною притчею, є пастирем, який знає свою череду, розуміє її, скеровує, піклується про неї і любить її. В цих словах – прості, але надзвичайно глибокі істини, які є серцевиною, суттю, запорукою щасливого як нашого особистого і сімейного життя, так і життя Церкви та суспільства.

Тоді із словами вдячності за добру співпрацю впродовж двох років – від часу висвячення та призначення на Єпископа-коад’ютора Коломийсько-Чернівецької єпархії – виступив Владика Володимир (Війтишин), новопоставлений Єпарх Івано-Франківський. Останнім промовляв Владика Микола (Сімкайло). Він зокрема сказав таке: „Бажаю та хочу бути вам добрим пастирем, а рівно ж хочу бачити вас добрими дітьми свого духовного батька. І нехай Господь допоможе нам разом виконати цю нелегку місію”.

Після Літургії священики Коломийсько-Чернівецької єпархії підходили до Владики Миколи та висловлювали йому свій послух.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.