Держава не повинна об’єднувати Церкви

Сьогодні всі, хто дбає про Українську державу, впевнені у тому, що у нашій країні повинна бути єдина Українська Помісна Церква. Одночасно, мабуть, кожний громадянин нашої держави розуміє, що чи не найбільш „невдячною” у церковній політиці є тема об’єднання Церков. Проте у світлі останніх політичних змін в Україні знову активно обговорюється це питання.

Не оминули його і під час нещодавнього інтерв’ю Блаженнішого Любомира (Гузара), Глави Української Греко-Католицької Церкви, для одного з російських видань. Питання зокрема стосувалося бачення Блаженнішого Любомира перспектив розвитку УГКЦ за Президента Віктора Ющенка. Стосовно цього Предстоятель нашої Церкви сказав, що розвиток УГКЦ не є безпосередньо залежним від того чи іншого Президента. Церква має свій ритм життя, свою внутрішню динаміку. Але, безумовно, зовнішні чинники мають певний вплив. „Ми надіємося, – сказав зокрема Глава УГКЦ, – що з боку Президента буде твердо дотриманий конституційний закон про рівні права всіх Церков, що жодна Церква не буде мати якихось привілеїв чи статусу, який би наближав її до рівня державної Церкви. Це для нас дуже важливо”. Блаженніший Любомир також сказав, що Церква і Держава є партнерами: Держава не повинна втручатися у внутрішнє життя Церкви, як і Церква – у політичні процеси Держави. Держава повинна допомагати Церкві, а Церква – Державі.

Під час інтерв’ю Глава УГКЦ також прокоментував останні заклики громадськості до представників державної влади з вимогою робити активні кроки для об’єднання Церков України. „Ми не сподіваємося і не бажаємо, щоби держава об’єднувала Церкви – це не є завданням держави, – сказав щодо цього ПредстоятельУГКЦ. – Ми тільки хочемо, щоб держава створила такі умови, в яких зближення, порозуміння, взаємна толерантність були б можливими. Це означає, що держава має старатися усунути якісь зовнішні перешкоди для співжиття між Церквами”.

На завершення цієї теми Глава УГКЦ підкреслив, що об’єднання Церков обов’язково настане, адже такою є Божа воля: Ісус Христос створив одну Церкву.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.