Глава УПЦ КП Патріарх Філарет заявив, що УПЦ КП не проти візиту Папи Римського до України.

Глава Української Православної Церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Патріарх Філарет заявив 24 січня у розмові з кореспондентом українського телебачення, що УПЦ КП не проти візиту Папи Римського до України. «Папа має на Україні свою паству: Римо-Католицьку Церкву та Українську Греко-Католицьку Церкву, — сказав Патріарх Філарет. — Папу на Україну запрошує, з одного боку, його паства і його Церква. З іншої сторони, Папу як главу держави Ватикан, запросив президент України».

Глава УПЦ КП не бачить потреби на отримання дозволу на папський візит від глав православних Церков України. Однак, вважає він, це питання слід узгодити з православною Церквою «з позицій християнського екуменізму», бо Україна традиційно є православною державою, а православ’я — панівною конфесією. За словами Патріарха Філарета, його Церква вже заявила, що «ми не проти приїзду Папи». У цьому ж дусі, повідомив Патріарх, висловилася і Українська Автокефальна Православна Церква.

«Що ж до позиції УПЦ Московського патріархату, — сказав глава УПЦ КП, — то вона залежить від Московського патріарха, оскільки є складовою частиною РПЦ. Тобто, вона узгоджує ці питання зі своїм Патріархом». Ситуація, за якої Московський Патріарх не погодиться, а Папа, всупереч його незгоді, приїде, можлива, — вважає глава УПЦ КП. Це призведе, застерігає він, до зростання напруження у стосунках між Римом та Москвою. «Це їхня справа, це тонкощі церковної політики між Ватиканом та Москвою, і я не хочу у них втручатися», — відзначив Патріарх Філарет.

«Нам хотілося б, — сказав на завершення глава УПЦ КП, — щоб приїзд Папи сприяв поліпшенню стосунків між православними і католиками, і у цьому зацікавлений сам Папа». Патріарх підкреслив, що на Україні переважна більшість населення — православні, а отже, з ними «слід жити в мирі та злагоді». Глава УПЦ КП висловив побажання, щоб до приїзду Папи до Києва приїхав Вселенський Патріарх, «тому що Україна все ж таки є традиційно православною державою».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.