Парафіяльні реколекції у Стрию

Христос, в чия ім’я ми хрещенні, закликає нас у своєму духовному житті зосередити увагу навколо важливості ідеї служіння Богу та ближньому. Ісус прийшов на землю, щоб послужити кожній людині, остаточно віддаючи себе їй через смерть на хресті. Він запрошує нас до зустрічі з Богом і заохочує служити іншим, наділяючи кожного з нас силою сповняти своє покликання в суспільстві.

Ця основна ідея реколекційних наук, які проходили 15-17 квітня 2005 року в Кафедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий мала на меті допомогти учасникам реколекцій глибше відкрити для себе суть і специфіку духовного життя в конкретних соціальних умовах.

Турбуючись про духовне добро вірних, Преосвященний Владика Юліян _бур, Єпарх Стрийський УГКЦ, Парох Кафедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, уділив своє Архієрейське благословення на проведення реколекцій. На думку Владики „реколекції допомагають людям відновити свої духовні сили, активізувати їх для покращення соціально-культурного і духовного аспекту нашого життя, та зробити вагомий внесок у наше, більш тісніше зближення з Господом”.

Роздумуючи над проблемою християнського служіння, провідник реколекцій,

о. доктор Святослав Шевчук, Керівник Патріаршої Курії УГКЦ, Віце-ректор Львівської Духовної семінарії Святого Духа УГКЦ наголосив на тому, що „зміст цього поняття чітко відкривається у притчі про милосердного самарянина. Христос приходить, щоб віднайти зранену своїми гріхами людину та вилити на її рани своє прощення. Заїзд, до якого приносять побиту розбійниками людину, є прообразом Церкви. В ній вона віднаходить своє зцілення, користаючи з усієї повноти дарів, які Господь уділив Церкві, необхідних їй для спасіння кожної людини”.

Окремою реколекційною наукою про постать покійного Святішого Отця Івана Павла ІІ для Вселенської Церкви о. Святослав Шевчук звернувся до членів Клубу „Греко-Католицької інтелігенції Стрийщини”. „Основою будь-якої релігійної організації є змагання до християнської досконалості і святості. Ми покликані вийти поза рамки власної обмеженості, відкриваючись на спасительну силу Христа, щоб поглиблювати та вдосконалювати своє служіння у суспільстві та Церкві, як це у власному служінні сповнив Святіший Отець”, – підкреслив о. Святослав.

Важливою умовою правдивого християнського служіння є покаяння. Глибинне розуміння суті покаяння дає змогу у правильному напрямку поширювати Христове Євангеліє. Згідно науки о. Святослава Шевчука, „покаяння містить у собі такі важливі елементи як навернення, очищення та єднання з Богом. Його слід сприймати як рух до Бога, а не як певний емоційний стан чи психологічну проблему. Покаяння є реальним зближенням з Богом. Вінцем цього з зближення є прощення гріхів та віра, яка нас спасає”.

„Ми повинні пам’ятати, – підсумовує о. Святослав, – коли служимо іншій особі, помножуємо дари, дані нам Господом Богом. Спосіб нашого суспільного служіння визначає професія, яку ми виконуємо”.

Прес-служба

Стрийської єпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.