У Ватикані молилися за упокій Папи Івана Павла ІІ

12 квітня 2005 року, о 17.00, в соборі Святого Петра в Римі розпочалася Божественна Літургія за упокій душі Святішого Отця Івана Павла ІІ. Учасниками богослужіння були члени Понтифікальної каплиці (Cappella Pontificia) та Понтифікальної родини (Familia Cappella). Згідно із Потифікальним річником (Annuario Pontificio), є три структурні одиниці Апостольської Столиці, які здійснюють управління Церквою у період між смертю та вибором нового Папи: Понтифікальний дім (Casa Pontificia), Понтифікальна каплиця (Cappella Pontificia) та Понтифікальна родина (Famiglia Pontificia).

До Понтифікальної каплиці належать: колегія кардиналів, патріархи, архієпископи – голови римських декастерій, секретарі конгрегацій, керівник Апостольської пенітенціарії (ця комісія вповноважена давати розрішення від важких гріхів, зарезервованих за Апостольським Престолом), секретар найвищого трибуналу Апостольської сигнатури (розглядає спірні справи щодо дотримання процедури), декан трибуналу Римської роти (один із найвищих трибуналів Апостольської Столиці), найвищі прелати папських рад і папських комісій, абат монастиря Монтекасіно та генеральні настоятелі регулярних каноніків і монаших орденів, генеральні настоятелі убогих чинів (домініканців і францисканів), аудитори трибуналу Римської роти, члени (з правом голосу) найвищого трибуналу Апостольської сигнатури, члени капітули трьох папських базилік Рима, консисторіальні адвокати, парохи м. Рима, клірики Папської каплиці та родичі Папи.

У Літургії, як член колегії кардиналів, взяв участь Блаженніший Любомир Гузар, Глава Української Греко-Католицької Церкви. Після богослужіння всі учасники спільної молитви зійшли до гроту собору Святого Петра і помолилися на могилі померлого Святішого Отця Івана Павла ІІ. Згідно із повідомленням інтернет-видань, від сьогодні відкривають доступ для широкого загалу до підземного гроту, який після поховання понтифіка в одну з його ніш був тимчасово закритий.

Завтра у соборі Святого Петра буде день Східних Католицьких Церков. На головному престолі храму буде відслужено Божественну Літургію у східному обряді.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.