Про беатифікацію Івана Павла ІІ

Питання про беатифікацію Святішого Отця Івана Павла II, яке останнім часом так жваво обговорюється в різних засобах масової інформації, належить до компетенції наступного Папи Римського. Так заявив о. Роман Тереховський, працівник Місії „Постуляційний центр беатифікації й канонізації святих УГКЦ” при Києво-Галицькій Митрополії Української Греко-Католицької Церкви.

«Існує норма, відповідно до якої процедура беатифікації можна розпочата не раніше ніж через п’ять років після смерті кандидата. В деяких випадках, коли йдеться про прояви особливої святості, час можна переглянути. Для прикладу, – продовжив о. Роман, – можна згадати мати Терезу з Калькутти, беатифікаційний процес якої завершився, коли ще не минув п’ятирічний термін».

Як зазначив о. Роман, це буде процес беатифікації праведника (Папа помер своєю смертю), і нагадав, що пришвидшення цього процесу потрібно чудо, яке має відбутися після смерті кандидата. «Я не сумніваюся у святості Папи Івана Павла ІІ, – сказав о. Роман Тереховський, – але належить дотримуватися всіх вимог, щоб ніхто і ніколи в майбутньому не зміг дорікнути Церкві у порушенні правил, які вона сама встановила».

На завершення о. Роман сказав, що, визначаючи час беатифікації Святішого Отця Івана Павла ІІ, треба брати до уваги його довге життя та виконану працю (а це не тільки видані енцикліки, апостольські послання та інші документи). Крім того, є досить багато особистої кореспонденції, літературних творів, які також слід переглянути. А це не вдасться дуже швидко зробити.

Прес-секретаріат Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.