Блаженніший Любомир написав листи-співчуття

Блаженніший Любомир Гузар, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, у перші ж дні після смерті Святішого Отця Івана Павла ІІ, Папи Римського, від імені духовенства та вірних нашої Церкви написав листи-співчуття на адресу декана Колегії кардиналів Йозефа Ратцінгера та кардинала-камерленго Едуарда Мартінеса Сомало.

Інший лист 5 квітня 2005 року Глава УГКЦ написав на адресу Єпископської конференції Польщі та її Предсідника Архієпископа Йосифа Міхаліка. Текст цього документа публікуємо на нашій веб-сторінці.

Єпископській конференції Польщі

на руки Предсідника

Його Ексцеленції

Архієпископа Йосифа Міхаліка

Рим, 5 квітня 2005 р.

Еміненції, Ексцеленції, дорогі сусіди, браття,

в імені єпископату, духовенства і всіх вірних Української греко-католицької Церкви бажаю скласти Вам, а через Вас усім католикам Польщі, сердечні співчуття в тому болі страти, яку переживаєте з причини смерті Святішого Отця Івана Павла ІІ. Разом з Вами словами літургічної молитви кажемо: „Нехай перед Богом і перед людьми йому буде вічна пам’ять”.

Ми, об’єднані з Вами в молитвах за упокій душі святої пам’яті Івана Павла ІІ, Папи Римського, хочемо перед Вами засвідчити нашу глибоку вдячність цьому великому синові польського народу і справді Вселенському душпастиреві. Коли ми ще були переслідуваною, мовчазною Церквою, Він за нас заступався і боронив право на релігійну свободу й існування нашої Церкви. Коли для нас настала воля, Він крок за кроком стежив і допомагав у процесі повернення до нормального стану нашого церковного життя. Але сьогодні хочемо особливо спом’янути його зацікавлення виражене в ділах, словах і письмах примиренням наших народів. Усе це ми уважаємо Його заповітом, який Він залишив нам і надіємося, що тепер, дивлячись на наші народи, Він молиться Небесному Отцеві, щоб ми цей заповіт спільно здійснили.

Тому кажу: „Радість з болем обнялась”, бо та болісна страта, яку ми разом потерпіли є також підставою для радісного переконання, що з переставленням покійного Папи до Господа, ми отримали в небі сильного заступника.

Ваш у Господі співбрат,

+Любомир

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.