Лист Блаженнішого Любомира до вірних Української Греко-Католицької Церкви з приводу смерті Святішого Отця Івана Павла ІІ

Високопреосвященним і Преосвященним Владикам,

Всесвітлішим і Всечеснішим Отцям,

Високопреподобним і Преподобним Монахам і Монахиням,

Мирянам Української Греко-Католицької Церкви

Дня 2 квітня 2005 р. Б. переставився до Господа Іван Павло ІІ (у мирі – Кароль Войтила), Папа Римський, на 85-му році земного життя та 27-му році служіння як Наступник св. апостола Петра. Закликаємо всіх вірних Української Греко-Католицької Церкви в Україні та на поселеннях супроводити покійного Папу своїми поминальними молитвами.

Святої пам’яті Папа Іван Павло ІІ впродовж свого довголітнього служіння як Наступник св. апостола Петра був мужем Провидіння. Сьогодні, коли емоційно переживаємо біль втрати, бракує нам ще перспективи часу, щоб належно оцінити його історичну постать і його багатогранну діяльність. Це будемо робити впродовж багатьох наступних місяців і років. Сьогодні можемо хіба що сказати, що за роки свого понтифікату він дуже допоміг нашій Українській Греко-Католицькій Церкві в її переході зі стану неволі до нормального способу життя.

Може не один з нас відчуває жаль, що Папа Іван Павло ІІ не довершив так добре початого процесу відродження нашої Церкви, але сам покійний заявив, що це діло, яке в Божий час буде мати своє належне довершення. Він надіявся, що буде тим, хто це завершить, але це йому не судилося. І ця обставина не сміє зменшити нашу вдячність йому за те все, що він для нашої Церкви зробив.

Поручаємо отцям-душпастирям відслужити поминальні Святі Літургії та заохочуємо всіх вірних нашої Церкви взяти в них участь у день похорону (дата буде свого часу подана офіційним речником Ватикану) і, згідно з нашим звичаєм, у 9-й день (неділя, 10 квітня) та 40-й день (середа, 11 травня).

Згідно з церковними розпорядженнями, невдовзі після похорону розпочнуться вибори нового Наступника святого Петра. Вибір нового Папи – це усім зрозуміло – є дуже важливим моментом у житті Вселенської Церкви, що вимагає Божої допомоги, а тим самим і наших молитов. Поручаємо отцям-душпастирям у неділю, 17 квітня, долучити до звичайного недільного намірення за церковну громаду ще й особливе намірення за вибір нового Папи, пояснити вірним важливість такого намірення та заохотити до молитви впродовж усіх днів, у яких будуть відбуватися вибори.

Благословення Господнє на Вас!

  • ЛЮБОМИР

Вказівка для душпастирів

Під час усіх літургійних богослужінь поминання ієрархії починається зі слів „[…] за Блаженнішого …”. З моменту офіційного проголошення новообраного Папи згадуємо його поіменно в усіх відправах, як це велить наш церковний Устав.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.