Відбулася зустріч Патріарха Алексія з Президентом УкраїниВ. А. Ющенком

24 січня 2005 року в Синодальній і Патріаршій резиденції у Свято-Данилівському монастирі відбулася зустріч Патріарха Алексія з новим Президентом України Віктором Ющенко, який прибув до російської столиці з робочим візитом.

У зустрічі також брали участь голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило та члени делегації, що супроводжує українського Президента: державний секретар Президента України Олександр Зінченко, Посол України в Росії Микола Білоблоцкий, депутати Верховної Ради України Евген Червоненко й Олександр Третьяков, а також Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін і секретар ВВЦЗ МП по міжправославным відносинам протоієрей Микола Балашов. %a_R%

Зустрічаючи високого гостя, Патріарх Алексій сказав:

«Радий вітати Вас з обранням на відповідальний пост Президента Української Республіки. Ми з повагою ставимося до волевияву народу України. За Вас голосували в тому числі і багато мирян Української Православної Церкви.

Висловлюю надію, що за Вашого правління Україна буде єдиною процвітаючою державою. Дуже важливо, щоб і надалі розвивалися стосунки між країнами слов’янської традиції, які мають спільне православне коріння. Ми з повагою ставимося до історичної ролі Києва — матері міст руських. Півтора десятка років тому ми урочисто відзначали тисячоліття Хрещення Руси, особливо ж вшановували Київ, який для усіх нас є спільною купіллю, з якої ми прийняли Православ’я.%b_L%

Сподіваємося, що в період Вашого президентства церковні справи на Україні налагодяться. Діями колишньої влади на початку 90-х років минулого століття в країні був спровокований поділ, у життя Українського Православ’я був внесений розкол, що згубно віддзеркалилося, насамперед, на людях, які не завжди знають, де канонічна Церква, а де розкольники. Такий стан справ розділяє народ.

Ми сподіваємося, що народ України, який в процесі недавніх подій виявився розділеним, надалі, завдяки Вашим зусиллям, знову знайде єдність, і Україна досягне успіхів на шляху до процвітання».

Подякувавши за поздоровлення, Віктор Ющенко з задоволенням відзначив, що протистояння на Україні, викликане виборами Президента, завершилося мирним шляхом.%c_R%

Новий Президент України запевнив Патріарха Алексія, що розуміє обставини, у яких перебуває Українська Православна Церква.

«Я віруюча людина і ніколи не буду вказувати своїм прихильникам, дітьми якої Церкви їм слід бути. Це не справа політика», – підкреслив також Віктор Ющенко.

«Звичайно, ми від усього серця бажаємо, щоб православна віра об’єднала українців, щоб у нашому народі було більше довіри і любові», — додав Глава Української держави.

Він також повідомив, що з 2000 року на Україні існує традиція: Президент і прем’єр-міністр у Різдвяну ніч відвідують храми різних християнських конфесій. «Таким чином ми демонструємо релігійну толерантність. Вона буде основою моєї політики», – заявив В. А. Ющенко.

Під час бесіди було обговорено ряд актуальних питань, зокрема, загальної релігійно-політичної ситуації на Україні і становища канонічної Української Православної Церкви.

(ИТАР-ТАСС)

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.