Дім Милосердя у с. КрихівціІвано-Франківської міської ради

Дім Милосердя відчинив свої двері у с. Крихівці Івано-Франківської міської ради, в якому живуть діти-сироти, з багатодітних родин, одинокі матері з немовлятами- вихованці інтернатів, а також люди похилого віку, неповносправні. Цим Домом опікуються Сестри Воплоченого Слова, які й утримують його.

Місія даного згромадження- ширити Боже Слово в ЗМІ, навчати дітей та молодь, бути активними в суспільстві, реагувати на всі випадки, що стосуються громадян України. Потреба створити такий заклад визріла давно, проте для цього не було коштів. Тому діти та матері довший час жили в монастирі. Генеральна настоятелька Сестер Воплоченого Слова мадре Аніма Крісті, яка приїхала з Голландії, побачила потребу у відкритті Дому Милосердя, тому разом з меценатом зі США Матом Вернером профінансувала його.

Освятив приміщення та поблагословив усіх присутніх Єпарх Івано-Франківський Кир Софрон Мудрий ЧСВВ. Було багато гостей, жертводавців, жителів села, які допомагають сестрам. Серед жертводавців, яким найбільше вдячні мешканці Дому, є пан Мирослав, саме він і по нинішній день допомагає продуктами, матеріальними речами.

І ось уже другий місяць троє дітей шкільного віку, три мами з дітьми до двох років, та дві особи неповносправні, одна старенька монахиня, яку всі називають “бабусею”, дякують Богові за свою оселю. Сестра Вероніка вважає, що цей дім на три поверхи занадто прекрасний для них, якщо зважити на те, що Христос прийшов у світ в убогій стаєнці, а для своїх дітей не жаліє нічого. Будівля справді розкішна, але більше затишна і по-домашньому тепла. Коридори оббиті деревом, сходова клітка з вирізбленими колонами, кімнати та келії світлі, чисті, святкові.

Настоятелька Дому, сестра Марія від Святого Духа, теж виховувалась в інтернаті, тому вона якнайбільше розуміє проблеми та потреби дітей без батьків та дівчат, в яких на руках немовлята. Їй допомагають сестра Марія Оранта та сестра Марія Покірна. Усі вони хто рік, хто більше навчались та працювали в Римі, там набували необхідного досвіду, вивчали по кілька мов, а сьогодні всі здобуті знання віддають потребуючим. Це вони прокидаються першими о 6 годині 15 хвилин, починають день з молитви. Тоді будять школярів, яким необхідно йти в школу. Дівчатка Катя, Галя, Марічка відвідують Крихівецьку середню школу. Катя може легко розповідати вірші англійською мовою, Марічка, як справжня господиня, може запропонувати каву і не тільки. Усі мешканці теплого гніздечка живуть за розпорядком дня. Щодня вони моляться вервечку, беруть участь в Святій Літургії, яку відправляють отці Монастиря Воплоченого Слова. Кожен по черзі прибирає в кімнатах та коридорах, готує або допомагає готувати їжу.

В кімнатах, де живуть мами з немовлятами Володиком, Богданчиком та Діаною-Марією, особливо багато іграшок. Єдине, чого ще не вистачає, це ліжок для сестер, меблів загалом. Багато кімнат поки що стоять порожні, але, це, мабуть, тимчасово, бо є багато добрих людей, яким небайдужа доля покинутих дітей та матерів. Будинок може прийняти набагато більше потребуючих, але для цього потрібно буде і більшого фінансування. Навколо оселі вмілою рукою скопані грядки, ростуть дерева. Це свідчить про те, що вже весною тут зазеленіють грядки, і все найнеобхідніше мешканці матимуть своє.

Юлія Боєчко

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.