Слава олімпійців в глибшому пізнанні правд віри

15 січня в Українському Католицькому Університеті відбувся фінал Всеукраїнської олімпіяди з основ християнської віри. Олімпіяда відбувалася на парохіяльному, деканальному, єпархіяльному та врешті-решт митрополичому рівнях. Близько тисячі дітей із десяти областей України (восьми єпархій та двох екзархатів), взяли участь у цьому конкурсі. Кращих серед кращих визначали спеціяльна комісія, що діяла з благословення Патріярха Любомира. Головою цієї комісії був призначений о. д-р Святослав Шевчук. Переможцем у віковій групі від12 од 14 років стала львів’янка Людмила Лупій, у віковій категорії від 15 до17 – представниця Івано-Франківської єпархія Леся Бойко. Цього ж дня в церкві святого Юра переможців привітав Патріярх Любомир Гузар і вручив їм пам’ятні подарунки.

Ініціятива проведення олімпіяди виходить від Патріяршої катехитичної комісії та Катехитично педагогічного інституту УКУ. Одна із цілей цього змагання полягає у тому, щоб заохотити дітей глибше пізнавати християнські правди віри і розширити знання про життя та діяльність Митрополита Андрея та Патріярха Йосифа.

“Ангажуючи молодь та дітей до глибшого пізнання правд віри ми поглиблюємо життя церкви в цілому, – говорить натхненних олімпіяди директор КПІ УКУ сестра Луїза Цюпа. – Через цих дітей ми заходимо і до їх домівок. Адже разом з ними цілі родини є спонукувані глибше пізнавати правди віри”.

Отець Володимир Боровий із Коломийсько-Чернівецької єпархії супроводжував до Львова свою вихованку. На його думку важливість проведення такої олімпіяди важко переоцінити. “Тут ми бачимо нове покоління української еліти, яке зуміє реальні потреби нашого українського суспільства вирішувати у християнському дусі, – говорить о. Володимир. – У нас в Чернівцях нема в школах ані катехизації, ані християнської етики. Таким чином більшість дітей взагалі позбавлені можливості торкнутися правд християнської віри. Ці діти повернуться до дому і будуть ділитися із своїми однокласниками та вчителями враженнями від олімпіяди і навіть своїми знаннями. Дуже часто саме ці діти демонструють краще розуміння деяких речей, що є наслідком їх ширшого християнського світогляду. Це викликає більше зацікавлення до них з боку викладачів та їх однолітків. Таким чином вони фактично є апостолами у своєму середовищі”.

“Кожна людини повинна старатися побільшувати славу своєї батьківщини у світі, – говорить переможець олімпіяди у віковій категорії від 12 до 15 років львів’янка Лупій Людмила. – Цей конкурс дав кожному з нас заглибитися в ту науку Церкви, яка по суті і дає правильне розуміння того, в чому полягає слава і велич нашої Батьківщини і нас, як її громадян. Я думаю, що цей конкурс допоміг нам зібратися з силами. Можна говорити, що тут відбулося щось, що є початком відродження нашої Батьківщини”.

Прес-центр УКУ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.