У Вірменії розпочалися урочистості, присвячені 1700-річчю прийняття християнства цією кавказькою країною. Першими християнськими місіонерами на території Вірменії …

У Вірменії розпочалися урочистості, присвячені 1700-річчю прийняття християнства цією кавказькою країною. Першими християнськими місіонерами на території Вірменії були, за традицією, апостоли Варфоломей і Тадей. Як державна релігія християнство було прийняте у 301 році царем Тірідатом III, наверненим до Христа під впливом проповіді св. Григорія Просвітителя.

Із 3 млн. жителів Вірменії близько 80% формально належать до Вірменської Апостольської Церкви (нехалкідонської), членами якої також є більшість 4-мільйонної вірменської діаспори. У заяві вірменського архієпископа Ховнана Дердеряна, опублікованій з нагоди початку ювілейних урочистостей, зокрема, відзначається, що ювілей повинен сприяти зміцненню зв’язків між представниками одного народу у Вірменії. «Одне з головних завдань 1700-річного ювілею — переорієнтувати церковну місію на сучасність у співробітництві з усіма колами вірменського суспільства — особливо з молоддю, — говориться у заяві архієпископа. — Усе життя вірменських вірних повинно стати паломництвом до небесного Едему — Царства Божого — і до Вірменії — земного Едему вірмен». Церковно-державні урочистості з нагоди ювілею розпочалися 31 грудня у монастирі Хор-Віраб в Араратському районі Вірменії. Вони включають ряд богослужінь, культових заходів та паломництв. Одним з головних пунктів ювілейної програми є, на думку багатьох оглядачів, візит Папи Римського Івана Павла II, запланований на вересень ц.р.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.