УГКЦ не є загрозою для інших Церков України

16 грудня 2004 року, Інформаційне агенство «Інтерфакс-Україна» оприлюднило інформацію під назвою «Глава Росiйської православної церкви Алексiй II заявляє, що полiтична криза в Українi посилила утиски православних католиками на заходi країни». У тексті публікації подано висловлювання Патріарха Алєксія ІІ, які безпосередньо стосуються Української Греко-Католицької Церкви.

Зокрема йдеться про те, що православнi вiруючi у Західній Україні зазнають утискiв за однiєю лише ознакою належностi до Української Православної Церкви Московського Патрiархату. На думку Глави РПЦ, полiтична криза в Українi посилила цi утиски. У відповідь на такі звинувачення хочемо повідомити, що нам не відомий жоден факт, який би підтверджував сказане, як і нема жодних підтверджень утисків вірних УПЦ МП з боку вірних УГКЦ, про які неодноразово заявляли раніше високі достойники Російської Православної Церкви.

Крім того, у повідомленні Інтерфаксу сказано, що „особливе занепокоєння предстоятеля Росiйської церкви викликають плани керiвництва Української греко-католицької Церкви створити патрiархат з центром у Києвi i розширити свiй вплив на всю Україну, при тому, що бiльшiсть вiруючих країни становлять православнi. Твердження про перенесення Глави Церкви до столиці України та справа патріархату УГКЦ справді відповідають дійсності. Але ці два моменти не задумані, щоб нести загрозу існуванню та вільному розвитку Української Православної Церкви Московського Патріархату чи інших Церков та релігійних організацій України. Істинною метою наших старань у справі патріархату та перенесення осідку Глави Церкви до Києва є тільки бажання більш ефективно і доступно надавати духовну опіку вірним нашої Церкви на території всієї держави. Право на це нам, як і всім традиційним Церквам та релігійним організаціям, гарантує Конституція України – основний закон нашої країни.

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.