Служба Божа в центрі Києва

У ці дні, коли український народ мирним, конституційним шляхом бореться за перемогу правди, справедливості й волі народу на президентських виборах в Україні, на вулицях і площах нашої держави разом із своїми співвітчизниками перебуває духовенство. Душпастирі, відчуваючи свій обов’язок перед Богом і Народом, провадять молитви, звертаються зі своїм пастирським словом. Адже Церква Христова є завжди зі своїм народом, є його сумлінням, і в кожній критичній ситуації стає в його обороні.

Для надання духовної опіки учасникам мітингу на майдані Незалежності у Києві до української столиці вже прибули і готуються поїхати десятки священиків Української Греко-Католицької Церкви. Зокрема вчора, 23 листопада, о 22.00 зі Львова до Києва виїхали керівники та семінаристи Львівської духовної семінарії. Так само вчинили семінарійні спільноти УГКЦ з Тернополя, Івано-Франківська, Мукачева, Дрогобича.

Сьогодні об 11.00 віце-ректор Львівської духовної семінарії о. д-р Святослав Шевчук спільно з семінаристами відслужив на Хрещатику для „мешканців” наметового містечка Божественну Літургію. Під час Літургії о. Святослав зачитав учасникам молитви Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви до вірних і всіх людей доброї волі з приводу теперішньої суспільної ситуації в Україні, яке було оприлюднене вчора. Ця Літургія стала початком щоденної літургійної молитви у центрі Києві і вже завтра мають служити священики Української Автокефальної Православної Церкви, а відтак священнослужителі інших конфесій.

У телефонній розмові о. Святослав нам розповів про те, що одна із відповідальних осіб за порядок у наметовому містечку наголосила на потребі постійної присутності духовних осіб. За її словами, люди перебувають у наметах вже четверту добу, вони втомлені і присутність священиків принесе їм нові духовні сили.

Про свою молитву за весь український народ заявив Папа Римський Іван Павло II. Про це повідомило інтернет-видання РІА «Новости». Вітаючи у середу українських прочан, які взяли участь у традиційній загальній аудієнції у Ватикані, Глава Римо-Католицької Церкви промовив українською мовою: «Дорогі, запевняю вас і весь український народ, що в ці дні я особливо молюся за вашу улюблену батьківщину».

о. Ігор Яців

прес-секретар Глави УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.